Zaczarowane drzewo. Warsztaty genealogiczne dla dzieci

Zaczarowane drzewo. Warsztaty genealogiczne dla dzieci

21 i 22 stycznia to wyjątkowe styczniowe dni, kiedy szczególnie ciepło myślimy o naszych babciach i dziadkach. Z okazji ich święta Młyny Rothera zapraszają na warsztaty genealogiczne dla dzieci. Są one skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat i ich babć, dziadków lub innych opiekunów. Zapowiada się fascynująca podróż do przeszłości.

Podczas warsztatów młodzi bydgoszczanie wyruszą w podróż w głąb historii rodzinnych i wspólnie zastanowią się, w jakim klimacie mogą wyrosnąć drzewa genealogiczne. Potem będzie odkrywanie: co robiła babcia zanim została babcią, czy dziadek lubił jeździć na rowerze, a może w mojej rodzinie byli dzielni rycerze?

Młodzi genealodzy, odkrywcy, reporterzy stworzą wspólnie zestaw pytań, które warto zadać najbliższym. A pozbierawszy nowe informacje, uczestnicy warsztatów rozrysują własne drzewa genealogiczne.

Na gałązkach można zapisać, czy Dziadek Tadek lubił czereśnie, czy przodek-podróżnik rozmawiał we śnie, czy Wujek Wiking hodował kury, czyj kuzyn budował Pałac Kultury… A co, jeśli nie znajdziemy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania? Nic nie szkodzi –najważniejsza jest wyobraźnia i dobra zabawa.

Młyny Rothera zapraszają na warsztaty dzieci w wieku 6-12 lat wraz z babciami, dziadkami lub innymi opiekunami (dzieci przez cały czas trwania spotkania powinny pozostawać pod opieką osoby dorosłej). Warsztaty odbędą się w piątek (21 stycznia) i w sobotę (22 stycznia) w godz. 12:00-13:00. Obowiązują zapisy pod nr tel. 887 467 208  (w godz. 12.00-18.00) lub osobiście, w punkcie informacyjnym Zaczyn. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

Warsztaty poprowadzi Kamila Burchart, specjalistka ds. programowych Parku Kultury. Genealożka-sceptyczka, która ponad mity o wielkich bohaterach ceni bardziej mikrohistorie, miłe opowiastki, figle ludzkiej pamięci i magię codzienności. Poszukiwania genealogiczne zaprowadziły ją do archiwów na pięciu kontynentach. Autorka przygotowywanej do druku książki „Mishpokhe. Jewish Genealogy in Eastern Europe”, głos archiwalnych głębin w rodzinnych zagadkach i sprawach spadkowych, konsultantka merytoryczna programów i filmów dokumentalnych z genealogią w tle.

Podczas całego spotkania obowiązuje noszenie maseczek. Z uwagi na aktualne przepisy i w trosce o zdrowie uczestnicy zostaną także zapytani o posiadanie certyfikatu potwierdzającego szczepienie, a w przypadku potwierdzenia – o okazanie go na miejscu spotkania.

Źródło: Urząd Miejski w Bydgoszczy

Previous Kamienica z 18. południka w remoncie
Next Jak działa rower elektryczny? Jak się na nim jeździ?

Może to Ci się spodoba

Spektakl dla najmłodszych

Teatr Polski zaprasza małych widzów na wyjątkową podróż do świata teatru. 18 i 19 maja w Młynach Rothera odbędzie się spektakl, który powstał z myślą o tych najmłodszych odbiorcach –

Vintage Photo Festival 2021

17 września startuje siódma edycja Vintage Photo Festival – festiwalu stworzonego z pasji do fotografii tradycyjnej i przekonania, że dawne techniki fotograficzne przeżywają dziś renesans. Festiwalowi przyświeca między innymi idea

Djembe w Ostromecku

28 sierpnia na tarasach Pałacu Starego w Ostromecku znów zambrzmią bębny. Zapraszamy na autorskie warsztaty Piotra Schutty „Djembe na salonach”. Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

Święto ulicy Pomorskiej

Magiczny Świat Baśni i Bajek, koncert Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej i Orkiestry na Dużym Rowerze czy trening z mistrzynią olimpijską Magdaleną Fularczyk-Kozłowską to tylko część atrakcji, jakie czekają w najbliższy weekend

Festiwal Prapremier 2021

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na tegoroczny Festiwal Prapremier, który odbędzie się w dniach 1 października – 4 grudnia. To będzie zupełnie inna odsłona festiwalu, który bydgoszczanie (i nie tylko)

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź