Energia dla domu – jaką ofertę wybrać?

Energia dla domu – jaką ofertę wybrać?

Energia dla domu to niezwykle istotna kwestia, szczególnie w dobie rosnącej inflacji. Jeżeli szukasz informacji, jak zaoszczędzić na dostawie prądu do Twojego domu i jaka oferta będzie w Twoim przypadku najkorzystniejsza, czytaj dalej!

  1. Energia dla domu – jak obniżyć rachunki za prąd?
  2. Czy warto pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł?
  3. Jaka taryfa prądu jest najbardziej opłacalna?
  4. Najkorzystniejsze oferty na energię elektryczną

Energia dla domu – jak obniżyć rachunki za prąd?

Wielu klientów zastanawia się, jak obniżyć zużycie energii elektrycznej i wysokość opłat. Przede wszystkim należy pamiętać o wyłączaniu nieużywanych sprzętów, wymianie starych urządzeń oraz żarówek na energooszczędne i gaszeniu światła po wyjściu z pomieszczenia. W kolejnym kroku można rozważyć zmianę sprzedawcy energii.

Czy tania energia dla domu jest w ogóle możliwa? Oczywiście! Cena energii różni się, w zależności od wybranej taryfy oraz ze względu na umowę podpisaną z klientem. Korzystne warunki usługi można wynegocjować nawet bez wychodzenia z mieszkania. Szczegóły dostępne są na stronie: https://www.enea.pl/pl/dladomu/oferty-dla-domu/dopasuj-oferte

Czy warto pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł?

Pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł (czyli energii słonecznej, wodnej, wiatrowej czy geotermalnej) ma korzystny wpływ na środowisko. Nie przyczynia się do zwiększenia produkcji dwutlenku węgla, a więc jest ekologiczne.

Drugą niezaprzeczalną korzyścią wynikającą z zainwestowania w fotowoltaikę bądź instalacji kolektorów słonecznych, turbin wiatrowych czy pomp ciepła jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.

Jaka taryfa prądu jest najbardziej opłacalna?

Odbiorcy indywidualni mają najczęściej do wyboru 3 taryfy: G11 – jednostrefową, G12 – dwustrefową oraz G12w- weekendową. Najpopularniejsza z nich to G11, w przypadku której obowiązuje jedna stawka za prąd przez całą dobę. Większość odbiorców decyduje się właśnie na nią, tym bardziej że jest ona przypisana standardowo w ofercie.

G12 dzieli dobę na 2 strefy – tańszą (zazwyczaj nocą) oraz droższą. G12w oznacza natomiast niższe koszty w weekendy oraz święta.

Najkorzystniejsze oferty na energię elektryczną

Jeżeli interesuje Cię tania energia dla domu, to wybierz ofertę sprzedawcy, dopasowaną do Twoich potrzeb. Enea proponuje wiele korzystnych rozwiązań, a wśród nich jest np. EKO oferta z gwarancją pochodzenia energii, Energia+ Fachowiec zapewniająca pomoc w razie awarii bądź Enea Smart wraz z pakietem inteligentnych rozwiązań.

Jeżeli interesuje Cię tania energia dla domu, to sprawdź czy taryfa, z której korzystasz jest najbardziej opłacalna. W drugim kroku poproś sprzedawcę o nową ofertę lub rozważ zmianę dostawcy na tańszego. Podpisać umowę możesz nawet online. Pamiętaj także o zmianie nawyków, dzięki którym prąd dla domu będzie Cię mniej kosztował.

Previous Zabawy sensoryczne – skuteczny sposób na rozwój dziecka
Next Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Może to Ci się spodoba

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Profesjonalny gramofon – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Gramofony i odtwarzane na nich płyty są znowu bardzo popularne. Nawet muzycy współcześni powracają do zapisywania swojej twórczości na winylach. Coraz więcej osób decyduje się na zakup gramofonu używanego lub nowego. Jeśli rozważamy

Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki

Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Wypożyczenie Łóżka Rehabilitacyjnego – Formalności, Koszty, Procedura

Posiadanie odpowiednich warunków dla osób przewlekle chorych i leżących jest kluczowe dla ich leczenia i komfortu. Jednym z ważnych elementów wyposażenia pokoju dla niepełnosprawnych jest łóżko, na którym spędzają one

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź