Weekend w mieście pełen wydarzeń

Weekend w mieście pełen wydarzeń

To będzie weekend pełen kultury. W najbliższych dniach, w różnych zakątkach miasta, rozbrzmiewać będzie muzyka – poważna, dawna, blues, ale też mocniejsze brzmienia. W końcu ruszył festiwal Drums Fusion! Standardowo wyruszymy także na spacer(y), by lepiej poznać Bydgoszcz i jej historię. Nie zabraknie też wydarzeń związanych ze sportem i ekologią. Zapraszamy!

2ULICE – SZTUKA W CENTRUM MIASTA
20 sierpnia, godz. 17:00 / Jezuicka, Niedźwiedzia
W piątek o 17:00 widzimy się na Jezuickiej. „2Ulice” to nowy projekt stworzony przez menedżera Starego Miasta i Śródmieścia. Wydarzenia mające na celu podniesienie atrakcyjności centrum, w tym także oferty kulturalnej, odbywają się w różnych lokalizacjach. Teraz przyszedł czas na Jezuicką i Niedźwiedzia. W programie wystawy i koncerty. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

DRUMS FUSION
20-22 sierpnia / okolice Starego Rynku, MCK
19 sierpnia startuje w Bydgoszczy druga – po wiosennej – odsłona największego polskiego festiwalu poświęconego sztuce perkusyjnej – DRUMS FUSION. Gwiazdą tegorocznej, 14. już edycji będzie legenda perkusji Jojo Mayer z zespołem The Nerve. Fani dobrych brzmień usłyszą także m.in. Jazz Band Młynarski – Masecki czy duńskiego artystę Lasse Matthiessena. Jak co roku zaprezentuje się także Bydgoska Szkoła Perkusyjna. O festiwalu pisaliśmy więcej tutaj.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ I MUSICALOWEJ
20 sierpnia, godz. 19:00 / Filharmonia Pomorska
W piątek na scenie Filharmonii Pomorskiej rozpocznie się koncert muzyki filmowej i musicalowej. Usłyszymy utwory z takich filmów, jak: Kraina Lodu (cz. 1 i 2), Król Lew, Czarnoksiężnik z krainy Oz, Czarownice z Eastwick, Nędznicy czy medley z najstarszych bajek Disneya. Zagra Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, na fortepianie Tomasz Filipczak, Konrad Kubicki – kontrabas i Grzegosz Poliszak – perkusja. Zaśpiewają Edyta Krzemień i Karolina Trębacz. Imprezę poprowadzi Marcin Żebrowski.

KINO PLENEROWE NAD BALATONEM
20 sierpnia, godz. 21:00 / Plaża nad Balatonem
W piątkowe wieczory widzimy się nad Balatonem, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy mogą całkowicie za darmo obejrzeć najróżniejsze europejskie i amerykańskie produkcje kinowe w ramach kina plenerowego. To projekt zaproponowany i przegłosowany przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W najbliższy piątek na ekranie zobaczymy komedię „Plan Maggie”.

KULTOWE IKARUSY W BYDGOSZCZY
21 sierpnia, godz. 10:00 / parking przed stadionem Chemika
Zapraszamy na kolejny zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy. Impreza odbędzie się w sobotę na parkingu przed stadionem BKS Chemik. Po Bydgoszczy kursować będą linie specjalne obsługiwane zabytkowym taborem. Projekt realizowany jest dzięki głosom mieszkańców oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

JOGA NA TRAWIE
21 sierpnia, godz. 10:00 / Park Kochanowskiego
Joga na trawie to cykl darmowych zajęć, które odbywają się na świeżym powietrzu w każdą sobotę wakacji. Spotkania są prowadzone przez różnych instruktorów jogi. Spotykamy się zawsze w Parku Kochanowskiego przy filharmonii. Wystarczy wziąć ze sobą matę lub kocyk, wodę i obowiązkowo dobry humor.

NORDIC WALKING NAD BALATONEM
21 sierpnia, godz. 10:00 i 22 sierpnia, godz. 12:00 / polana nad Balatonem
To już przedostatni weekend w ramach cyklu ‘Fit wakacje” z Organic Fitness. W sobotę jak zawsze czeka nas godzina nordic walking, a w niedzielę rodzinne zajęcia kids&parents outdoor. W międzyczasie można też skorzystać z bezcennych rad podczas konsultacji z trenerem. Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich, bez względu na wiek czy formę.

KIERUNEK WYCIECZKA
21 sierpnia, godz. 10 i 17 / Amfiteatr nad Brdą
Projekt Zabytek zaprasza w najbliższą sobotę na kolejny spacer z cyklu Kierunek Wycieczka. Tym razem wybieramy się na Wyspę Młyńską i jej okolice. Podczas spaceru przewodnik opowie o obiektach znajdujących się na samej Wyspie jak i w jej najbliższym otoczeniu. Zbiórka o godz. 10:00/17:00 w amfiteatrze przy Operze Nova. Zapisy pod adresem: marta.bukolt@projektzabytek.pl lub telefonicznie: 693 397 476.

SENSORYCZNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ
21 sierpnia, godz. 11:00 / Kamienica 12
W sobotę odbędzie się kolejne sensoryczne spotkanie z książkami i najmłodszymi #CzyTam Świat. Każde z nich to przygoda ze sztuką i wsparcie rozwoju dziecka.  Tym razem “wyruszymy” wakacyjnie na wieś. Formuła obejmuje warsztaty, na których dzieci nie tylko rozkochają się w książkach, ale też zetkną się z innymi dziedzinami sztuki, np. muzyką, plastyką, tańcem, a nawet kulinariami. Wszystko to w formie wspierającej ogólny rozwój dziecka i procesy integracji sensorycznej. W oparciu o temat książek z danego spotkania dzieci poznają świat, przez wzrok, słuch, dotyk, smak, węch…

BYDGOSKA WYSPA SIATKÓWKI
21 sierpnia, godz. 12:00 / Wyspa Młyńska
To będzie wyjątkowa siatkarska sobota na Wyspie Młyńskiej. KS Pałac Bydgoszcz S.A. i Łuczniczka Bydgoszcz S.A. zapraszają na rodzinny, siatkarski piknik. Dla uczestników przygotowanych zostało wiele atrakcji: konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, animacje dla dzieci, rodzinne konkurencje sportowe, a także możliwość spotkania się z siatkarkami i siatkarzami i wyjątkowy mecz siatkówki plażowej, w którym udział wezmą nie tylko zawodniczki i zawodnicy, ale również kibice. Startujemy o godzinie 12:00.

TEMATYCZNY SPACER HISTORYCZNY
21 sierpnia, godz. 12.00 / Muzeum Okręgowe, Gdańska 4
„Kolejowa Bydgoszcz” to temat przewodni kolejnego spaceru. Uczestnicy poznają historię rozwijających się dróg żelaznych w regionie i odwiedzą miejsca zwykle niedostępne oraz dowiedzą się, jak ważną postacią dla Bydgoszczy był Albert von Maybach. Spacer poprowadzi Krzysztof Drozdowski, regionalista i pasjonat historii, autor wielu publikacji popularyzujących historię.

MUZYKA W CENTRUM MIASTA
21 i 22 sierpnia, godz. 12 i 17 / Stary Rynek
W każdy weekend wakacji zapraszamy na koncerty na bydgoskim Starym Rynku. Zadbaliśmy o muzyczny klimat w samym centrum i zaprosiliśmy do koncertowania zarówno studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW jak i lubiane przez bydgoszczan kapele podwórkowe, np.Bydgoska Ferajnę. W najbliższą niedzielę wystąpią także szczudlarze.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM
21 i 22 sierpnia, godz. 12:30 / Bydgoskie Centrum Informacji
Weekend to wspaniała okazja do poznania bydgoskich atrakcji turystycznych i zabytków oraz do posłuchania ciekawych historii, legend i anegdot. Przewodnik turystyczny zabierze Was na wycieczkę po Starym Mieście (sobota) lub Śródmieściu (niedziela). Zbiórka o 12:30 przy Bydgoskim Centrum Informacji. Liczba miejsc ograniczona.

ZDARZYŁO SIĘ W BYDGOSZCZY
21 sierpnia, godz. 19:00 / Kino Pomorzanin
Koncert „Zdarzyło się w Bydgoszczy…” to sentymentalna podróż po międzywojennej Bydgoszczy, ukazująca jej niebywały czar, a także koegzystencję trzech kultur. Artyści zaprezentują niezapomniane melodie będące kwintesencją tamtego czasu, a wszystko to na tle unikatowych starych fotografii. Zaśpiewają: Emilia Hamerlik, Małgorzata Werachowska, Małgorzata Żurańska-Wilkowska i Szymon Górski. Wokalistom będzie towarzyszyć zespół pod kierownictwem Bartłomieja Weznera. Wejście płatne.

NIEDZIELA Z EKOLOGIĄ
22 sieprpnia, godz. 10:00 / Wyspa Młyńska
Wielkimi krokami zbliża się koniec lata. Pożegnajmy je robiąc razem coś dla Ziemi. W najbliższą niedzielę, 22 sierpnia, Czysta Bydgoszcz zaprasza mieszkańców na pierwszy „plogging” w Bydgoszczy. To eko projekt, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Tego dnia odbędzie się też finał akcji Kultura ProNatura. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

BYDGOSZCZ NIEKONWENCJONALNIE
22 sierpnia, godz. 10:00 / Pomnik Walki i Męczeństwa
Podczas kolejnego spaceru Bydgoszcz Niekonwencjonalnie odkrywać będziemy wspólnie historię wojskowości w Bydgoszczy. Na spacerze dowiecie się gdzie znajdowały się pierwsze koszary wojsk pruskich w mieście, jak (i gdzie) rozwijały się inne jednostki na terenie Bydgoszczy oraz co miasto zyskało dzięki obecności garnizonów. Spacer poprowadzi ekspert w dziedzinie bydgoskiej wojskowości – Krzysztof Drozdowski. Udział jest bezpłatny.

ZWIERZAK ŚPIEWA STINGA
22 sierpnia, godz. 18:00 / Fabryka Lloyda
Fabryka Lloyda zaprasza na koncert „Zwierzak śpiewa Stinga”. Zespól zagra w składzie: Rafał „Zwierzak” Zieliński (śpiew, gitary), Nikodem Wróbel (gitara), Michał Rybka (gitara basowa), Waldemar Franczyk (perkusja, instr. Perkusyjne). Start o godz. 18:00. Bilety do nabycia na goingapp.pl oraz empik.com.

RZEKA MUZYKI
22 sierpnia, godz. 19:00 / Amfiteatr przy Operze Nova
To już przedostatni koncert w ramach Rzeki Muzyki, czyli cyklu bezpłatnych koncertów na wodzie. W najbliższą niedzielę wystąpi Maciej Lipina w koncercie pt. „Skazany na bluesa” z utworami ze spektaklu Teatru Śląskiego w Katowicach. Zaczynamy o godz. 19:00. Liczba miejsc ograniczona. Jeśli jeszcze nie macie biletu, dodatkowa pula będzie rozdawana od 18:00 w okolicach opery.

BASS ASTRAL SOLARIS
22 sierpnia, godz. 19:00 / Wakepark Bydgoszcz, Myślęcinek
Tego lata Bass Astral zaprasza na wyjątkowy koncert mistycznej muzyki elektronicznej w ramach trasy koncertowej  Solaris. Niech Wasze Ciała wyruszą w tan. Organizator zapewnia, że koncert ten wpłynie pozytywnie na Wasze zdrowie psychiczne, złagodzi stres i obyczaje. Po koncercie after w 9 miastach Polski.

KONCERT SYMFONICZNY ONLINE
22 sierpnia, godz. 19:00 / kanał YouTube FP
Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert symfoniczny, którego posłuchamy w domowym zaciszu. Zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod batutą Łukasza Borowicza oraz Jonathan Plowright na fortepianie. Usłyszymy koncert fortepianowy e-moll op. 62 Michała Bergsona. Premiera o godz. 19:00 na kanale YouTube filharmonii, link tutaj.

Źródło: Urząd Miejski w Bydgoszczy

Previous W rytmie Chopina w Młynach Rothera
Next Rzeka Muzyki. Ostatni koncert

Może to Ci się spodoba

Festiwal Prapremier 2021

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na tegoroczny Festiwal Prapremier, który odbędzie się w dniach 1 października – 4 grudnia. To będzie zupełnie inna odsłona festiwalu, który bydgoszczanie (i nie tylko)

Biblioteka zbiera wspomnienia

13 grudnia 2021 roku minie 40 lat od wprowadzenia stanu wojennego. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy chce uczcić tę datę – rozpoczyna akcję zbierania

Bydgoski Festiwal Muzyczny 2021

W najbliższy piątkowy wieczór – 17 września – w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej zabrzmi uroczysta fanfara inaugurująca 59. edycję Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Zapraszamy na 9 skontrastowanych koncertów, realizujących ideę tytułu

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

Straż Miejska ma 30 lat

Straż Miejska w Bydgoszczy świętuje 30-lecie istnienia. Podczas uroczystości wręczono awanse i nagrody prezydenta. Podziękowania dla strażników, za ich codzienną pracę na rzecz mieszkańców, złożył prezydent Rafał Bruski. – Jubileusz to

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź