Od kiedy dziecko powinno uczyć się języka angielskiego?

Od kiedy dziecko powinno uczyć się języka angielskiego?

W dzisiejszych czasach język angielski stał się już językiem międzynarodowym. To nim porozumiewa się cały świat. Znajomości języka angielskiego usprawnia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie i otwiera nam nowe ścieżki rozwoju nie tylko w kraju, ale i za granicą. Dlatego każdy rodzic w pewnym momencie zadaje sobie pytania: od kiedy dziecko powinno uczyć się języka angielskiego? Kiedy zapisać je do szkoły językowej? Wyjaśniamy!

Jak dziecko uczy się języka obcego?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytania, warto wyjaśnić, jak w ogóle dziecko uczy się języka.  Przede wszystkim: szybko. Każdy rodzic zauważa, jak bardzo dzieci są zmotywowane na naukę mówienia i to od pierwszych lat życia. Zarówno bobasy, jak i przedszkolaki chłoną kod językowy, jakim posługują się wszyscy z ich najbliższego otoczenia. Osłuchują się z jego brzmieniem i – jeśli w odpowiedni sposób wprowadzimy do świata dziecka inny język niż polski, malec bez problemu zacznie rozróżniać oba kody językowe i dość szybko zacznie się swobodnie między nimi przestawiać – w zależności od sytuacji. Dlatego już w pierwszych latach życia dziecka warto pomyśleć o zapisaniu go do dobrej szkoły językowej. Szukasz takiej w Bydgoszczy? Wejdź na https://earlystage.pl/pl/szkola/bydgoszcz i poznaj najlepsza ofertę językową w twoim mieście!

Dlaczego dzieci uczą się języków obcych szybciej niż dorośli?

Naukę języka obcego najlepiej jest zacząć jak najwcześniej, ponieważ dzieci o wiele szybciej przyswajają wiedzę niż dorośli. Trzyletnie dziecko ma już doskonale uformowane zdolności kojarzenia, uczenia się, zapamiętywania. To także wiek, w którym rozwija się kreatywność, konstruktywne myślenie i doskonała elastyczność umysłu – to cechy niezbędne dla przyswajania języka obcego, a także prawidłowego funkcjonowania w otaczającym świecie.

To ciekawe!

Nauka języka obcego, np. angielskiego praktycznie nie obciąża umysłów 3 i 4-latków, ponieważ dzieci w tym wieku cechuje wysoka chłonność umysłu, a każdy nowy język przyswajają w tak naturalny sposób jak swój język ojczysty. Co ciekawe, choć dziecko w tym wieku nie uczy się jeszcze struktur gramatycznych, to koduje je intuicyjnie, aby w przyszłości bez problemu konstruować poprawnie złożone zdania.

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka angielskiego?

Naukę języka angielskiego (lub innego języka obcego) warto zacząć już w pierwszych latach życia – 3 lata to idealny czas dla dziecka, aby rozpoczęło naukę w dobrej szkole językowej, ukierunkowanej na potrzeby i sposób uczenia się dzieci. Jeśli od tak wczesnego dzieciństwa pociecha będzie miała kontakt z językiem, to rozumienie ze słuchu, konstrukcje gramatyczne oraz nauka słówek nie sprawią jej później problemów.

Warto też pamiętać, że każde dziecko jest inne, dlatego do kwestii nauki języka należy podchodzić indywidualnie, bacznie obserwując dziecko, jego chęć i postępy w rozwoju i na tej podstawie określić, czy malec może rozpocząć naukę języka angielskiego. Jeśli twoja pociecha w pierwszych latach życia nie wykazuje zainteresowania językiem obcym i nauką –  warto odłożyć to na później. Jeśli jednak zauważysz, że twoje 3-letnie, lub starsze dziecko wykazuje zaciekawienie zabawami językowymi, obcymi słówkami, rymowankami, możesz spokojnie zapisać je na zajęcia w dobrej szkole językowej.

Język obcy w wieku przedszkolnym – dlaczego warto?

  1. Dziecko szybko przyzwyczaja się do obco brzmiących dźwięków – nawet nie zorientujesz się, kiedy twój malec zacznie rozróżniać i prawidłowo wymawiać oraz akcentować nowe wyrazy. To będzie miało korzystny wpływ na jego wymowę w przyszłości.
  2. Nauka w dobrej szkole jest świetną zabawą. Dobra nauka języka angielskiego dla najmłodszych dzieci musi być przede wszystkim zabawą, w dodatku ciekawą i zajmującą. Rymowanie, rytm i melodia, odgrywanie scen i ról, ruch i humor budzą w dziecku pozytywne emocje i radość… a nauka przychodzi sama! Dobra szkoła łączy te elementy, wykorzystując teatr, śpiew, tworząc dobrą atmosferę w grupie rówieśników i w dodatku rozwijając interakcje społeczne dziecka, dlatego już dziś sprawdź angielski dla dzieci w Bydgoszczy – to wymarzona szkoła zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci i wykwalifikowani nauczyciele, którzy doskonale znają się na tym co robią i wspaniale pracują z maluchami.
  3. Rozwija się myślenie abstrakcyjne dziecka czyli, innymi słowy, wyobrażenie hipotetyczne, kreatywność, zdolność do rozumienia życiowych i językowych niuansów, pojmowanie świata w różnych perspektywach –  a wszystko to za sprawą nauki języków! Dzięki temu, że dziecko potrafi swobodnie przestawiać się z różnych kodów językowych, lepiej rozwija się jego intelekt i tworzy więcej połączeń mózgowych. Dlatego życzymy waszym pociechom samych sukcesów w nauce angielskiego!
Previous Fit weekend w mieście
Next „Jedynka” z nowoczesnym boiskiem

Może to Ci się spodoba

Vintage Photo Festival 2021

17 września startuje siódma edycja Vintage Photo Festival – festiwalu stworzonego z pasji do fotografii tradycyjnej i przekonania, że dawne techniki fotograficzne przeżywają dziś renesans. Festiwalowi przyświeca między innymi idea

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

Bulwar zachodzącego słońca

Bydgoska opera wznowiła próby do wrześniowej premiery musicalu A.L.Webbera „Bulwar Zachodzącego Słońca”. Zapraszamy od 18 września do Opery Nova. Bilety już w sprzedaży. 65.sezon artystyczny bydgoskiej sceny operowej otworzy musical

Święto ulicy Pomorskiej

Magiczny Świat Baśni i Bajek, koncert Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej i Orkiestry na Dużym Rowerze czy trening z mistrzynią olimpijską Magdaleną Fularczyk-Kozłowską to tylko część atrakcji, jakie czekają w najbliższy weekend

Djembe w Ostromecku

28 sierpnia na tarasach Pałacu Starego w Ostromecku znów zambrzmią bębny. Zapraszamy na autorskie warsztaty Piotra Schutty „Djembe na salonach”. Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i

Straż Miejska ma 30 lat

Straż Miejska w Bydgoszczy świętuje 30-lecie istnienia. Podczas uroczystości wręczono awanse i nagrody prezydenta. Podziękowania dla strażników, za ich codzienną pracę na rzecz mieszkańców, złożył prezydent Rafał Bruski. – Jubileusz to

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź