„Jedynka” z nowoczesnym boiskiem

„Jedynka” z nowoczesnym boiskiem

Z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 skorzystają już z nowoczesnego boiska z bezpieczną nawierzchnią. W poniedziałek (23 sierpnia) odbył się odbiór prac budowlanych. W ubiegłym roku przy szkole oddana została do użytku nowa hala sportowa.

– Nowoczesna edukacja  to jeden z naszych priorytetów- podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Przebudowaliśmy już w mieście wszystkie boiska przy szkołach. W przypadku liceum przy placu Wolności z modernizacją musieliśmy zaczekać na zakończenie budowy sali . Teraz sportowa infrastruktura znakomitej szkoły jest już w komplecie. Z pewnością zapewni uczniom wiele pozytywnych emocji. Teraz skupiamy się  na realizacji następnego  pakietu inwestycji związanych z bydgoskimi szkołami i przedszkolami. Chcemy by były to budynki estetyczne, energooszczędne i bez barier architektonicznych.

Hala i boisko w komplecie

W ubiegłym roku  przy „Jedynce” zakończyła się budowa nowej hali sportowej. Dzięki niej uczniowie mogą ćwiczyć w komfortowych warunkach. W sali sportowej jest boisko o wymiarach około 19 na 36 metrów oraz trybuna na ponad 120 widzów. Na niższym poziomie znajduje się mniejsza sala gimnastyczna z możliwością podziału na dwie, siłownia, pokój trenerów, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenia techniczne oraz zaplecze szatniowo-sanitarne. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Inwestycję polegającą na budowie wielofunkcyjnego boiska zrealizowaliśmy w trybie zaprojektuj i wybuduj. Prace zleciliśmy jesienią  ubiegłego roku (umowa została zawarta 23 września). Odpowiadała za nie wyłoniona w przetargu nieograniczonym bydgoska firma AB Factor. W ramach zadania wykonano nową bezpieczną nawierzchnię, ustawiono słupki do gry w siatkówkę oraz do gry w tenisa, bramki do piłki ręcznej i kosze do koszykówki. Zamontowano też piłkochwyty i stojaki na rowery. Dodatkowo boisko oświetlono i wyposażono w monitoring. Inwestycja kosztowała 496 tysięcy złotych. Planowane jest jeszcze dokupienie składanych trybun.

400 lat tradycji

„Jedynka” czyli Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 to szkoła, która na trwałe wpisała się w krajobraz Bydgoszczy, stając się rozpoznawalną marką na rynku edukacyjnym. Jest „Szkołą wielu pokoleń”, której absolwenci pełnili i pełnią ważne role w życiu miasta, regionu i kraju. Była wielokrotnie nagradzana, regularnie zajmuje wysokie lokaty w ogólnopolskich rankingach osiągnięć edukacyjnych. Aktywnie uczestniczy też w życiu społeczności lokalnej, podejmując różnorodne przedsięwzięcia edukacyjne i wychowawcze. Historycznie nawiązuje do tradycji kolegium jezuickiego, które zaczęło działać w Bydgoszczy w 1619 roku.

Czas na ekoszkołę

Modernizacja infrastruktury oświatowej to od kilku lat  jeden z miejskich priorytetów. W ostatnich latach przebudowane zostały prawie wszystkie przyszkolne boiska. Równocześnie rozpoczęliśmy duży pakiet zadań związanych z modernizacją i budowa nowych hal sportowych.  Obecnie  rozpoczęliśmy kolejny etap kompleksowej termomodernizacji bydgoskich szkół i przedszkoli. W pierwszej kolejności zlecamy prace w 8 obiektach. Więcej informacji o tych przedsięwzięciach znajduje się TUTAJ.

Źródło: Urząd Miejski w Bydgoszczy

Previous Od kiedy dziecko powinno uczyć się języka angielskiego?
Next W rytmie Chopina w Młynach Rothera

Może to Ci się spodoba

Rajd rowerowy Bydgoszcz-Nakło

Rowerzyści długo czekali na ten dzień. Już 19 września odbędzie się rajd rowerowy z okazji ukończenia ścieżki rowerowej Nakło-Bydgoszcz. Startujemy z dwóch miejsc. Wyprawa rowerowa z Nakła (Przystań Nakło) rozpoczyna

Mamy komplet medali

Dziś, 10 sierpnia br. gościliśmy w Ratuszu medalistki Igrzysk Olimpijskich z Tokio – Igę Baumgart-Witan i Helenę Wiśniewską. Gratulacje i słowa uznania zawodniczkom, trenerom i działaczom złożył prezydent Rafał Bruski.

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Rowerowe podsumowanie wakacji

Rower cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jeździmy nim nie tylko rekreacyjnie, ale też do pracy i na zakupy. To zdrowsza i bardziej ekologiczna alternatywa dla poruszania się po mieście. Podczas tegorocznych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź