7 rzeczy do szkoły, które każde dziecko powinno mieć

7 rzeczy do szkoły, które każde dziecko powinno mieć

Każdy rodzic w końcu będzie musiał posłać swoje dziecko do szkoły podstawowej. Jest to ważny okres w życiu dziecka. Aby ułatwić ten nowy etap w życiu zarówno rodzicom, jak i dziecku, konieczne jest przygotowanie listy zakupów dla dziecka ze wszystkimi przyborami potrzebnymi do pierwszej klasy. Co to jest wyprawka szkolna? Co należy kupić do tornistra? Czego nie można pominąć? Podpowiadamy!

1. Podręczniki do szkoły

Warto sprawdzić, czy szkoła, do której zapisane jest dziecko, zapewni każdy podręcznik. Uczniowie szkół podstawowych mają prawo do darmowych książek. Nie wiadomo jednak, czy wszystkie będą rozdawane. Nie obejmuje to przedmiotów dodatkowych, a jedynie przedmioty podstawowe.

Dodatkowe materiały do nauki należy zakupić oddzielnie. Podręczniki do etyki, religii, języków obcych czy przygotowania do życia w rodzinie trzeba będzie kupić “na własną rękę”. Nie trzeba wydawać dużo ani mieć napiętego budżetu. Warto poszukać w Internecie sklepów z przecenami. Pozwoli to na obniżenie kosztów podręczników.

2. Plecak i piórnik

Są to niezbędne elementy każdej wyprawki szkolnej. Plecak powinien być dostosowany do wzrostu i wagi pierwszoklasisty oraz do jego wieku. Dla dzieci najlepszy jest plecak sztywny, ponieważ sztywne plecy są dla nich wygodniejsze. Plecak może mieć ciężar rozłożony równomiernie na plecach. Warto zwrócić uwagę na tornister. Im lżejszy tornister, tym lepiej będzie służył dziecku. Warto sprawdzić regulację tornistra i szerokość jego pasków. Odpowiedni tornister powinien być dopasowany do dziecka bez żadnych zgięć. Średnia cena zaczyna się od 50 zł i idzie w górę.

Co do piórnika nie ma zbyt wielu wymagań. Warto kupić taki piórnik, który pomieści wszystkie przybory szkolne dla pierwszoklasisty. Zwróć uwagę na to, aby zamek błyskawiczny piórnika był zarówno wygodny, jak i pewnie zapinany. Dzięki temu dzieciom będzie o wiele łatwiej korzystać z piórnika. Piórnik kosztuje zazwyczaj od 15 do 20 złotych.

Zastanawiasz się, gdzie na przyjęciu urodzinowym pojawią się szkolni przyjaciele Twojego dziecka? W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego.

3. Lunchbox i butelka

Kupując oba pojemniki ułatwisz swojemu dziecku przyjęcie zdrowych nawyków żywieniowych. Dziecko nie będzie głodne w szkole, a rodzic nie będzie musiał się martwić. Unikaj plastikowych pojemników z BPA. Cząsteczka ta ma bardzo szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Może również prowadzić do otyłości i rozwoju nowotworów. Metalowa butelka jest bezpieczniejsza dla zdrowia Twojego dziecka i odporna na uszkodzenia. Nalej wody do butelki i pozostaw ją, aby dziecko mogło się napić.

 • Kawałki owoców
 • pokrojone warzywa
 • orzechy,
 • chleb pełnoziarnisty.

Co jest potrzebne do szkoły? Czytaj więcej na https://akcesoriaszkolne.pl/a/xnul,co-jest-potrzebne-do-rozpoczecia-szkoly

4. Zeszyty i inne papiery

Plecak, podręczniki, czy patelnia do chleba to tylko niektóre z przyborów szkolnych, których potrzebuje pierwszoklasista. Ale jest tego więcej! Przedmioty te będą się różnić w zależności od szkoły, do której uczęszcza Twoje dziecko. Najmłodsze dzieci będą potrzebowały nieco więcej gadżetów niż ich starsze rodzeństwo. Lista zakupów pierwszoklasisty powinna być dłuższa:

 • Zeszyty, wycinanki i podkładki
 • długopisy, ołówki, kredki
 • flamastry, farby, pędzle, gumki do mazania
 • Ekscentryki, linijki i kompasy

Wydaje się, że decyzja w sprawie zeszytów jest banalna. W rzeczywistości jest… zupełnie inaczej! Zeszyty są różnej jakości. Zwróć uwagę na jakość i oprawę zeszytów. Zeszyty muszą być wytrzymałe, ponieważ w plecaku można przechowywać wiele rzeczy. Chociaż twarde okładki są droższe, notatnik będzie wyglądał świetnie przez cały rok.

Dobrze jest, aby dziecko przed wyjazdem wiedziało, jakie akcesoria będą mu potrzebne. Ważne jest, aby rodzice mieli listę przedmiotów, które będą potrzebne na każdą lekcję. Zastanów się, jak duże opakowanie (np. Zastanów się, ile kredek będzie potrzebowało Twoje dziecko.

5. Ubranie na WF fizyczne i basen

Strój na siłownię to rzecz niezbędna. Wyprawka szkolna jest niekompletna bez koszulki i butów na siłownię. Przydadzą się również spodenki. Warto zainwestować w ubrania, które są “oddychające” i przepuszczające powietrze.

Obowiązkowa na liście na basen jest również okładzina. Baseny są częstym elementem wyposażenia szkół dla dzieci. Stanowią one również miejsce do prowadzenia zajęć korekcyjnych i wychowania fizycznego. Koniecznie dodajcie je do swojej listy zakupów.

 • Stroje kąpielowe i kąpielówki
 • Klapki basenowe
 • czepek do pływania
 • ręcznik,
 • żel pod prysznic,
 • grzebień,
 • okulary do pływania.

Niektóre szkoły wymagają, aby dzieci zmieniały obuwie w szkolnej szatni. Warto zainwestować w dobry schowek na buty! Worki na buty to najlepszy sposób na przechowywanie obuwia zmiennego dla dzieci. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie. Twoje dziecko może wybrać wzór lub motyw, który mu się podoba. Może warto go podpisać.

6. Ubrania do szkoły

Nie chodzi tylko o to, co Twoje dziecko może włożyć do tornistra. Ważne jest również, aby zastanowić się, jakie ubrania dziecko będzie nosiło do szkoły. Należy kupować nie tylko ubrania sportowe, ale również takie, które można nosić na co dzień. Należą do nich wizytowe ubrania, nowa, wysokiej jakości bielizna i kurtka. Dla ruchliwego dziecka najlepsze są oddychające tkaniny. Unikaj sztucznych materiałów, takich jak poliester. Ubrania nie powinny ograniczać ruchów dziecka.

Co dziecko powinno nosić do szkoły? Najlepiej ubrać się na cebulkę, t-shirt pod bluzkę z długim rękawem. Wygodne legginsy dla dziewczynek i dresy to dobry wybór dla pierwszoklasistów. Lepiej mieć zbilansowaną garderobę niż nawał ubrań. Ubrania bazowe powinny znaleźć się w szafie każdego dziecka. A zatem:

 • bluzki w jednolitych kolorach,
 • gładkie spodnie.
 • Zwykłe T-shirty

7. Elektronika

Warto zapytać szkołę, czego naprawdę potrzebuje dziecko. Wirtualne klasy są wykorzystywane przez wiele szkół. Prace domowe są dziś przesyłane za pośrednictwem tych platform. Musisz zdecydować, czy powinieneś kupić nowy komputer. Ważne jest, aby omówić z dzieckiem zasady korzystania z komputera, ograniczając go tylko do celów naukowych. Nowy komputer może być drogi. Cały zestaw może kosztować ponad 3000 złotych. Można się zastanawiać, czy nie lepiej kupić np. laptopa.

Laptop nie jest rozwiązaniem dla pierwszoklasistów.

 • kalkulator,
 • słuchawki,
 • pendrive,
 • tablet.
Previous Nowsza technologia druku cyfrowego wielkoformatowego
Next Jak mogę przyspieszyć powrót do zdrowia po zerwaniu ścięgna?

Może to Ci się spodoba

Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

Chłodnictwo przemysłowe – najpopularniejsze rozwiązania

Jedną z pierwszych rzeczy, jakiej uczy się każdy student HVAC/R jest to, że urządzenia klimatyzacyjne nie wytwarzają chłodnego powietrza. To, co faktycznie robią, to usuwanie ciepła z danego obszaru. Wszystkie

Badanie piersi – co warto wiedzieć

Badanie piersi może uratować Twoje życie i zdrowie. Istnieje możliwość wyleczenia raka, jeśli zostanie on odpowiednio wcześnie wykryty. Statystyki pokazują, że aż połowa Polek nie wykonuje badania piersi i nie

Pomysł na kominek do salonu: Aranżacje obudowy kominka

Wiele osób, które budują swoje domy, nie wyobraża sobie swojego salonu bez kominka. Często jest to realizacja długo skrywanych marzeń, które w końcu się spełniają. Oczywistym wyborem jest kominek, ale

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź