Złodzieje rowerów wpadli w ręce patrolu

Złodzieje rowerów wpadli w ręce patrolu

Patrol z bydgoskich Wyżyn zatrzymał 21 i 19-latka podejrzanych o kradzieże. Mężczyźni wpadli kilka godzin po kradzieży. Wcześniej ukradli rower z osiedla mieszkalnego. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie metaamfetaminę. Policjanci przedstawili im kilka zarzutów związanych z kradzieżami jednośladów. Funkcjonariusze odzyskali dwa rowery. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (6.05.2022) nad ranem dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o kradzieży na terenie zamkniętego osiedla mieszkalnego przy ulicy Dąbrowa w Bydgoszczy. Na miejsce został skierowany patrol. Tam mundurowi zastali ochroniarza, który opowiedział o zdarzeniu.

Z jego relacji wynikało, że w nocy dwóch młodych mężczyzn weszło na teren osiedla i w jednym z budynków ukradło rower, przerzucając go przez płot. Policjanci ustalili z monitoringu rysopis sprawców. Następnie zaczęli sprawdzać okoliczne ulice.

Na ulicy Glinki w Bydgoszczy, na terenie zamkniętego osiedla, patrol zauważył dwóch mężczyzn, których rysopis odpowiadał sprawcom kradzieży. Funkcjonariusze natychmiast ich skontrolowali. W trakcie legitymowania 21 i 19-latek zaczęli zmieniać wersję na temat tego co robią na osiedlu. Po chwili obaj przyznali się do nocnej kradzieży roweru. Dodatkowo policjanci znaleźli przy 19-latku porcję metaamfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskich Wyżyn. Funkcjonariusze odzyskali skradziony rower w jednym z mieszkań w centrum miasta. Zatrzymani usłyszeli za to zarzut kradzieży. To jednak nie był koniec.

Śledczy z bydgoskich Wyżyny ustalili, że podejrzani na swoim koncie mają więcej przestępstw. Okazało się, że na początku marca na ulicy Bełzy w Bydgoszczy ukradli rower oraz elektryczną hulajnogę. Natomiast młodszy w połowie kwietnia ukradł dwa rowery z kompleksu mieszkalnego na ulicy Dąbrowa. Funkcjonariusze udowodnili też 21-lakowi przestępstwo zniszczenia mienia.

Obaj zatrzymani, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, usłyszeli dodatkowe zarzuty. Młodszy usłyszał również zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci z bydgoskich Wyżyn namierzyli i odzyskali jeden ze skradzionych rowerów. Jednoślad został odzyskany z lombardu.

Teraz o dalszym losie podejrzanych zadecyduje sąd.

Źródło: Komenda miejska Policji w Bydgoszczy

Previous Recydywista odpowie za kradzież i włamania
Next Piękny sztuczny trawnik

Może to Ci się spodoba

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju na 59-letnim mężczyźnie

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na krakowskim Prokocimiu. Do stojącego na przystanku autobusowym 59-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich zażądał od niego wydania wszystkich cennych przedmiotów

Kolejna osoba zajmująca się nielegalnym procederem rozliczona przez policjantów

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przedstawili zarzuty 52-letniej mieszkance gminy Szczurowa, która wytwarzała wyroby tytoniowe bez wymaganego zezwolenia. To już kolejna w tym tygodniu sprawa dotycząca nielegalnego towaru zrealizowana

Otworzył drzwi policjantom, bo najprawdopodobniej spodziewał się wizyty klienta.

Policjanci Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego III Komisariatu Policji  w Krakowie ustalili, że pewien mężczyzna mieszkający w rejonie Hali Targowej na krakowskich Grzegórzkach  może posiadać w swoim mieszkaniu większą ilość narkotyków.

Policjanci zatrzymali sprawców napadu

26 stycznia br. ok. godz. 17.40 w Rząsce trzech mężczyzn ubranych w pomarańczowe kombinezony z założonymi na twarzach  maskami, wtargnęło do hurtowni motoryzacyjnej, po czym sterroryzowało gazem łzawiącym oraz przedmiotem

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść klienta w kantorze wymiany walut

Policjanci z 4 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który pod koniec lutego próbował okraść  klienta wymieniającego gotówkę w kantorze. Poszukiwania mężczyzny trwały kilka dni. Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania

Krakowscy policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał sklepy w których pracował

Kilka dni temu, w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji V w Krakowie, realizując materiały operacyjne, zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie co najmniej trzech kradzieży sklepowych. Kolorytu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź