Złodzieje rowerów wpadli w ręce patrolu

Złodzieje rowerów wpadli w ręce patrolu

Patrol z bydgoskich Wyżyn zatrzymał 21 i 19-latka podejrzanych o kradzieże. Mężczyźni wpadli kilka godzin po kradzieży. Wcześniej ukradli rower z osiedla mieszkalnego. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie metaamfetaminę. Policjanci przedstawili im kilka zarzutów związanych z kradzieżami jednośladów. Funkcjonariusze odzyskali dwa rowery. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (6.05.2022) nad ranem dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o kradzieży na terenie zamkniętego osiedla mieszkalnego przy ulicy Dąbrowa w Bydgoszczy. Na miejsce został skierowany patrol. Tam mundurowi zastali ochroniarza, który opowiedział o zdarzeniu.

Z jego relacji wynikało, że w nocy dwóch młodych mężczyzn weszło na teren osiedla i w jednym z budynków ukradło rower, przerzucając go przez płot. Policjanci ustalili z monitoringu rysopis sprawców. Następnie zaczęli sprawdzać okoliczne ulice.

Na ulicy Glinki w Bydgoszczy, na terenie zamkniętego osiedla, patrol zauważył dwóch mężczyzn, których rysopis odpowiadał sprawcom kradzieży. Funkcjonariusze natychmiast ich skontrolowali. W trakcie legitymowania 21 i 19-latek zaczęli zmieniać wersję na temat tego co robią na osiedlu. Po chwili obaj przyznali się do nocnej kradzieży roweru. Dodatkowo policjanci znaleźli przy 19-latku porcję metaamfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskich Wyżyn. Funkcjonariusze odzyskali skradziony rower w jednym z mieszkań w centrum miasta. Zatrzymani usłyszeli za to zarzut kradzieży. To jednak nie był koniec.

Śledczy z bydgoskich Wyżyny ustalili, że podejrzani na swoim koncie mają więcej przestępstw. Okazało się, że na początku marca na ulicy Bełzy w Bydgoszczy ukradli rower oraz elektryczną hulajnogę. Natomiast młodszy w połowie kwietnia ukradł dwa rowery z kompleksu mieszkalnego na ulicy Dąbrowa. Funkcjonariusze udowodnili też 21-lakowi przestępstwo zniszczenia mienia.

Obaj zatrzymani, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, usłyszeli dodatkowe zarzuty. Młodszy usłyszał również zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci z bydgoskich Wyżyn namierzyli i odzyskali jeden ze skradzionych rowerów. Jednoślad został odzyskany z lombardu.

Teraz o dalszym losie podejrzanych zadecyduje sąd.

Źródło: Komenda miejska Policji w Bydgoszczy

Previous Recydywista odpowie za kradzież i włamania
Next Piękny sztuczny trawnik

Może to Ci się spodoba

Kolejny kierowca kierował po zażyciu narkotyku

Policjanci Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali 23- letniego mężczyznę, który kierował samochodem po zażyciu narkotyków. Badanie testerem wykazało obecność w organizmie krakowianina marihuany i amfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali 22-latka, u którego znaleziono broń i amunicję

16 marca br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji  w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Radgoszczy , u którego w domu w trakcie przeszukania znaleziono 1 sztukę broni palnej tj.

Notoryczny złodziej usłyszał zarzuty

26 zarzutów usłyszał wczoraj 23-letni mieszkaniec bydgoskiego Okola. Mężczyzna notorycznie okradał sklepy na terenie Bydgoszczy. W jego zainteresowaniu były głównie markowe alkohole, słodycze, kawy, artykuły spożywcze i drogeryjne- wszystko w

Poszukiwany 22-latek zatrzymany podczas interwencji

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie podczas interwencji dotyczącej zakłócania ciszy nocnej zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary 22-latka. Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w Pogórzu, w którym

Trzymiesięczny areszt za posiadanie ponad 3 kilogramów narkotyków

Bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę, który w pojeździe przewoził ponad 2 kilogramy substancji psychoaktywnej 4-CMC. Natomiast amfetaminę i inne podejrzane substancje funkcjonariusze znaleźli również w zajmowanym przez niego

Bydgoscy policjanci i CBŚP zabezpieczyli kokainę oraz broń palną

Policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego oraz funkcjonariusze z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 52-latka do sprawy narkotykowej. Policjanci zabezpieczyli ponad pól kilograma kokainy. Dodatkowo znaleźli trzy jednostki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź