Bydgoscy policjanci i CBŚP zabezpieczyli kokainę oraz broń palną

Bydgoscy policjanci i CBŚP zabezpieczyli kokainę oraz broń palną

Policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego oraz funkcjonariusze z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 52-latka do sprawy narkotykowej. Policjanci zabezpieczyli ponad pól kilograma kokainy. Dodatkowo znaleźli trzy jednostki broni palnej z ostrą amunicją. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową oraz Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wraz z funkcjonariuszami z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może być zamieszany w proceder narkotykowy. Trop doprowadził ich do znanego im już 52-latka. Z ich wiedzy wynikało, że może być w posiadaniu zakazanych środków psychoaktywnych.

W minionym tygodniu funkcjonariusze wspólnie przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres na bydgoskim Wzgórzu Wolności. Tam „weszli” do mieszkania podejrzewanego.

W trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli kilkanaście woreczków z białym i różowym proszkiem. Zabezpieczyli też wagę elektroniczną, pieniądze, złotą biżuterię, a także kastet, pałkę teleskopową oraz paralizator z dwoma kartridżami. Funkcjonariusze przeszukali dwa samochody, garaż oraz piwnicę. Na miejsce wezwali też przewodnika z psem służbowym do wykrywania narkotyków.

Podczas przemieszczania się korytarzem prowadzącym do piwnicy, pies zaczął wskazywać na skrzynki z instalacją, zawieszone na ścianie i zamykane na klucz. Okazało się, że klucz do tych skrzynek posiadał 52-latek. Policjanci otworzyli dwie skrzynki, w których znaleźli kolejne większe woreczki z białym i różowym proszkiem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to kokaina oraz MDMA. Łącznie zabezpieczone zostało ponad pół kilograma kokainy i blisko 50g MDMA.

To jednak nie wszystko. W skrzynkach znaleźli też broń palną. Dokładnie dwa pistolety z magazynkami wypełnionymi ostrą amunicją oraz rewolwer wraz z nabojami. Dodatkowo znaleźli kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji. Wszystko zostało zabezpieczone.

Bydgoszczanin został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Szwederowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz nielegalnego posiadania broni oraz amunicji.

Następnie doprowadzili 52-latka do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda miejska Policji w Bydgoszczy

Previous Czarny łabędź - w jaki sposób nieprzewidywalne wydarzenia mogą wpływać na rynki finansowe?
Next Ferie na sportowo – baseny i lodowiska dla uczniów za darmo

Może to Ci się spodoba

Recydywista odpowie za kradzież i włamania

Policjanci z Koronowa zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzieże i włamania. Mężczyzna okradł klientkę sklepu, a także włamał się między innymi do lokalu małej gastronomii. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Teraz

Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem

W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki.

Kolejny kierowca kierował po zażyciu narkotyku

Policjanci Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali 23- letniego mężczyznę, który kierował samochodem po zażyciu narkotyków. Badanie testerem wykazało obecność w organizmie krakowianina marihuany i amfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do

Zatrzymany mężczyzna rozprowadzający nielegalne wyroby tytoniowe

15 marca br. w godzinach wieczornych, policjanci  Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego z VIII Komisariatu Policji w Krakowie na Al. Przyjaźni w Nowej Hucie zatrzymali do kontroli kierującego Audi A6.  Policjanci

Zlikwidowano plantację marihuany w powiecie wadowickim

Blisko 150 krzewów konopi indyjskich, profesjonalny sprzęt do uprawy i 2,5 kg gotowego do sprzedaży narkotyku zabezpieczyli policjanci CBŚP z Bielska Białej przy wsparciu policjantów z KPP Wadowice w czasie

Ćwierć kilograma narkotyków w pokoju 30-latka

Policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mieszkańca gminy Osielsko mającego związek z przestępczością narkotykową. W zajmowanym przez niego pokoju policjanci zabezpieczyli woreczki z amfetaminą, marihuaną oraz MDMA o

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź