Praca w najnowszych technologiach i świetnej atmosferze

Praca w najnowszych technologiach i świetnej atmosferze

Bydgoski oddział Sii Polska, największego dostawcy usług doradztwa technologicznego, transformacji cyfrowej, BPO i inżynierii w Polsce, liczy już ponad 100 osób. Zespoły Sii Bydgoszcz realizują projekty dla światowych gigantów z sektora hi-tech, medycznego, farmaceutycznego czy motoryzacyjnego. Firma nie zwalnia tempa – obecnie ma ponad 180 otwartych stanowisk dla developerów w technologii Python, .NET z Azure, Web, Java, testerów oprogramowania, elektroników, analityków Business Intelligence oraz ekspertów wielu innych specjalizacji.

Bydgoski oddział Sii świętuje trzeci rok działalności. Firma konsekwentnie umacnia swoją pozycję w regionie, przyciągając coraz więcej doświadczonych specjalistów z sektora usług IT. Zespoły Sii Bydgoszcz realizują projekty dla światowych gigantów z sektora hi-tech, medycznego, farmaceutycznego czy motoryzacyjnego. Ostatnie miesiące dla Sii są rekordowe pod względem wskaźników rekrutacji – liczba pracowników w bydgoskim oddziale właśnie przekroczyła 100, obecnie ma ponad 180 otwartych stanowisk dla developerów w technologii Python, .NET z Azure, Web, Java, testerów oprogramowania, elektroników, analityków Business Intelligence oraz ekspertów wielu innych specjalizacji.

– Cieszy nas fakt, że globalni klienci Sii Polska doceniają wysokie kwalifikacje specjalistów z Bydgoszczy. Nieustannie wspieramy największe centra kompetencyjne w Sii: Digital, Testing, IT Operations & Infrastructure czy Embedded. Wypełniamy też potrzeby związane z niszowymi i bardzo pożądanymi profilami na rynku z zakresu cyberbezpieczeństwa czy Business Intelligence – mówi Anna Boruszkowska-Becmer, Regional Director w Sii Bydgoszcz.

Największe zespoły Sii Bydgoszcz realizują projekty dla światowych gigantów z sektora hi-tech oraz elektroniki, medycznego, farmaceutycznego czy motoryzacyjnego. Wśród specjalistów znaczącą przewagę stanowią programiści (ponad 60%), testerzy jak również administratorzy systemów. Ze względu na bardzo atrakcyjną ofertę projektową do firmy chętnie dołączają także doświadczeni analitycy, konsultanci czy elektronicy.

– Projekt, który obecnie realizuję we współpracy z Microsoft to silnik do wyszukiwarki orzeczeń sądowych dla Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Staramy się wykorzystać koncepcję wyszukiwania semantycznego i ostatnie osiągnięcia w tej dziedzinie. Jako zaplecze wykorzystujemy środowisko Azure, w którym trzymamy dane i trenujemy modele. Projekt ma charakter eksperymentalny, ponieważ nie wiemy jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej, co jest w zasadzie cechą wspólną projektów AI i ML – mówi Łukasz Ogan, Inżynier ds. Oprogramowania w Sii.

O zadowoleniu i satysfakcji pracowników Sii świadczy 1. miejsce w tegorocznym rankingu Great Place To Work w kategorii dużych przedsiębiorstw powyżej 500 osób. Wyniki anonimowych ankiet pokazują, że aż 97% pracowników bydgoskiego oddziału potwierdza, że Sii jest świetnym miejscem pracy.

– Dołączyłem do Sii przede wszystkim dlatego, że mam tu możliwość pracy w świetnym zespole, w oparciu o najnowsze technologie MDM – mówi Andrzej Majewski, Administrator Systemów w Sii. – Nasz zespół zajmuję się szeroko pojętym zarządzaniem flotą urządzeń mobilnych (Windows, Android, iOS) w oparciu o rozwiązania chmurowe Microsoft. Obejmuje to kompleksowe wdrożenia nowych środowisk, migracje istniejących, konsulting techniczny oraz wsparcie powdrożeniowe. Współpracujemy z klientami z całego świata z różnych sektorów biznesowych. Dzięki tej technologii nasi klienci zyskują możliwość przejścia na rozwiązania chmurowe, a co za tym idzie redukcję kosztownych fizycznych środowisk serwerowych, możliwość zarządzania wszystkimi urządzeniami z jednej konsoli oraz wygodny, ale i bezpieczny dostęp do danych i aplikacji firmowych z każdego urządzenia i z każdego miejsca – dodaje.

Sektor IT – siła napędowa Bydgoszczy

Bydgoszcz od kilku lat konsekwentnie realizuje koncepcję „miasta otwartego na outsourcing”. Atrakcyjna oferta nieruchomości biurowych, dostęp do wykwalifikowanej kadry, wsparcie dla inwestorów ze strony miasta, a także przyjazny klimat do życia i prowadzenia biznesu – to kluczowe aspekty, które sprawiają, że Bydgoszcz jest dziś zaliczana do grona ważnych lokalizacji dla inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, będąc zarazem rynkiem o ogromnym potencjale do dalszego wzrostu. Obecnie firmy z tego sektora zatrudniają w mieście ponad 11,5 tysiąca pracowników. Zdecydowanym wyróżnikiem Bydgoszczy jest dominujący udział firm IT w lokalnej strukturze sektora – usługi te generują ponad 80% zatrudnienia, tworząc tu silną lokalną specjalizację, unikatową w skali kraju. Duża koncentracja firm informatycznych obrazuje również rolę Bydgoszczy w ogólnopolskim zestawieniu ośrodków IT, plasując nasze miasto w ścisłej czołówce lokalizacji wybieranych przez globalne firmy technologiczne. Za jeden z decydujących atutów miasta inwestorzy często uznają kapitał ludzki, gdyż dzięki lokalnej specjalizacji mają m.in. lepszy dostęp do utalentowanych specjalistów, których potrzebują do rozwijania swoich projektów. Realizowana z sukcesem inwestycja Sii w Bydgoszczy jest na to kolejnym doskonałym dowodem.

— Niezmiernie nas cieszy, że firma Sii znalazła w Bydgoszczy sprzyjający klimat do zainwestowania oraz dogodne środowisko do realizowania zaawansowanych i ambitnych projektów, dając jednocześnie szansę rozwoju dla lokalnych specjalistów z branży IT i przyciągając do miasta nowe talenty. Serdecznie gratuluję osiągnięcia w tak szybkim tempie założeń, jakie sformułowano dla tej inwestycji oraz życzę dalszego wzrostu i sukcesów w realizacji planów rozwoju bydgoskiego oddziału Sii – mówi Edyta Wiwatowska, Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Innowacyjne projekty oraz świetna atmosfera pracy to wyróżniki bydgoskiego oddziału. Firma nie zwalnia tempa – obecnie ma ponad 180 otwartych stanowisk. Informacje o aktualnych ofertach pracy można znaleźć na stronie Sii w zakładce kariera.

Źródło: Urząd Miejski w Bydgoszczy

Previous Rusza przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego
Next Straż Miejska ma 30 lat

Może to Ci się spodoba

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki

Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi

Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje  Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź