Pomysł na kominek do salonu: Aranżacje obudowy kominka

Pomysł na kominek do salonu: Aranżacje obudowy kominka

Wiele osób, które budują swoje domy, nie wyobraża sobie swojego salonu bez kominka. Często jest to realizacja długo skrywanych marzeń, które w końcu się spełniają. Oczywistym wyborem jest kominek, ale nie zawsze jest on łatwy w aranżacji. Oto kilka pomysłów na to, jak zaaranżować kominek w salonie.

Jak zaaranżować ścianę ogrzewaną kominkiem – od czego zacząć?

Jak wiecie, jestem zdecydowaną zwolenniczką konsekwencji w aranżacji wnętrz. Choć uwielbiam eklektyczne aranżacje, to polecam je tylko osobom z dużym doświadczeniem wnętrzarskim lub posiadającym rzadką umiejętność łączenia elementów z różnych stylów. Wszystkim polecam kierowanie się konsekwencją, aby stworzyć piękne wnętrze salonu.

Dlatego pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przy projektowaniu ściany wokół kominka, jest podjęcie decyzji o stylu wnętrza. Jeśli wiesz, że Twoja przestrzeń życiowa będzie nowoczesna, otoczenie kominka nie powinno być zbyt ekstrawaganckie w dekoracjach. Większą swobodę masz, jeśli Twój salon jest klasyczny, angielski lub prowansalski. W tych aranżacjach kominek jest często bardzo ozdobny, dlatego tak dobrze wpisuje się w klasyczną atmosferę salonu.

Kominek z portykiem i klasycznym designem to idealne miejsce do wyeksponowania różnorodnych dekoracji. Można w nim znaleźć świeczniki, zdjęcia, kwiaty, a także książki w eleganckich, starych oprawach. Wnętrze jest eleganckie i szykowne, ponieważ zastosowano w nim stonowane kolory ziemi. Nie musi to jednak oznaczać, że na każdej ścianie musisz zastosować kominek. Jeśli nie lubisz bardziej efektownych aranżacji, to jest to najlepsza opcja. Jeśli jesteś odważniejszy lub wolisz mocniejsze kolory, możesz pokusić się o bardziej żywą aranżację. Doda to salonowi wiele zainteresowania i sprawi, że będzie się wyróżniał. Te pomysły powinny być brane pod uwagę, jeśli Twój salon jest już bardzo kolorowy. W takich sytuacjach najlepiej jest unikać używania zbyt wielu kolorów. Nie stworzysz wtedy relaksującego wnętrza, które będzie pełne charakteru.

Sprawdź również: Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Salon z kominkiem i telewizorem – aranżacja

Przy projektowaniu salonu z kominkiem należy również wziąć pod uwagę umiejscowienie telewizora i kominka. Z mojego doświadczenia wynika, że trudno jest ustawić meble tak, aby telewizor i kominek były od siebie widoczne. Problem ten można rozwiązać wieszając telewizor na ścianie nad kominkiem.

Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach. Doskonale prezentuje się również we wnętrzach tradycyjnych. Telewizor nad kominkiem staje się integralną częścią wnętrza dzięki sprytnemu pomysłowi na ścianę.

Jak zaaranżować kominek narożny w strefie dziennej

Zaaranżowanie kominka na ścianie nie zawsze jest łatwe. Nie wystarczy dobrać odpowiedni styl i właściwe dodatki. Czasami aranżacja jest trudniejsza, ponieważ musimy wymyślić sposób na stworzenie kominka narożnego.

Kominek powinien znajdować się w rogu pomieszczenia. Jeśli tak jest, nie ma problemu. Przy jego aranżacji można kierować się powyższymi radami. Nieco trudniej jest umieścić kominek w rogu ściany.

Asymetria w takich sytuacjach może stanowić problem. Kominek nie jest umieszczony na osi ściany, ale przesunięty w jedną stronę. Tę asymetrię można wykorzystać i jeszcze bardziej zaakcentować. Kominek narożny to świetna propozycja dla tych, którzy nie czują się dobrze w asymetrycznych wnętrzach. Zrównoważą one ścianę i pomogą zniwelować asymetrię. Taka aranżacja ściany z kominkiem narożnym jest idealna do nowoczesnych wnętrz.

Previous 7 niezbędnych narzędzi dla Twojego domu
Next Chłodnictwo przemysłowe - najpopularniejsze rozwiązania

Może to Ci się spodoba

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Sukces małopolskich policyjnych biegaczy

Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli

Kiedy należy przetłumaczyć umowę?

Każde biuro tłumaczeń wykonujące tłumaczenia tekstów staje przed problemem tłumaczenia umów. Jakie umowy należy przetłumaczyć Czy umowa ma być przetłumaczona jako tłumaczenie zwykłe czy przysięgłe? Czy konieczne jest tłumaczenie umowy

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź