Pomysł na kominek do salonu: Aranżacje obudowy kominka

Pomysł na kominek do salonu: Aranżacje obudowy kominka

Wiele osób, które budują swoje domy, nie wyobraża sobie swojego salonu bez kominka. Często jest to realizacja długo skrywanych marzeń, które w końcu się spełniają. Oczywistym wyborem jest kominek, ale nie zawsze jest on łatwy w aranżacji. Oto kilka pomysłów na to, jak zaaranżować kominek w salonie.

Jak zaaranżować ścianę ogrzewaną kominkiem – od czego zacząć?

Jak wiecie, jestem zdecydowaną zwolenniczką konsekwencji w aranżacji wnętrz. Choć uwielbiam eklektyczne aranżacje, to polecam je tylko osobom z dużym doświadczeniem wnętrzarskim lub posiadającym rzadką umiejętność łączenia elementów z różnych stylów. Wszystkim polecam kierowanie się konsekwencją, aby stworzyć piękne wnętrze salonu.

Dlatego pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przy projektowaniu ściany wokół kominka, jest podjęcie decyzji o stylu wnętrza. Jeśli wiesz, że Twoja przestrzeń życiowa będzie nowoczesna, otoczenie kominka nie powinno być zbyt ekstrawaganckie w dekoracjach. Większą swobodę masz, jeśli Twój salon jest klasyczny, angielski lub prowansalski. W tych aranżacjach kominek jest często bardzo ozdobny, dlatego tak dobrze wpisuje się w klasyczną atmosferę salonu.

Kominek z portykiem i klasycznym designem to idealne miejsce do wyeksponowania różnorodnych dekoracji. Można w nim znaleźć świeczniki, zdjęcia, kwiaty, a także książki w eleganckich, starych oprawach. Wnętrze jest eleganckie i szykowne, ponieważ zastosowano w nim stonowane kolory ziemi. Nie musi to jednak oznaczać, że na każdej ścianie musisz zastosować kominek. Jeśli nie lubisz bardziej efektownych aranżacji, to jest to najlepsza opcja. Jeśli jesteś odważniejszy lub wolisz mocniejsze kolory, możesz pokusić się o bardziej żywą aranżację. Doda to salonowi wiele zainteresowania i sprawi, że będzie się wyróżniał. Te pomysły powinny być brane pod uwagę, jeśli Twój salon jest już bardzo kolorowy. W takich sytuacjach najlepiej jest unikać używania zbyt wielu kolorów. Nie stworzysz wtedy relaksującego wnętrza, które będzie pełne charakteru.

Sprawdź również: Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Salon z kominkiem i telewizorem – aranżacja

Przy projektowaniu salonu z kominkiem należy również wziąć pod uwagę umiejscowienie telewizora i kominka. Z mojego doświadczenia wynika, że trudno jest ustawić meble tak, aby telewizor i kominek były od siebie widoczne. Problem ten można rozwiązać wieszając telewizor na ścianie nad kominkiem.

Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach. Doskonale prezentuje się również we wnętrzach tradycyjnych. Telewizor nad kominkiem staje się integralną częścią wnętrza dzięki sprytnemu pomysłowi na ścianę.

Jak zaaranżować kominek narożny w strefie dziennej

Zaaranżowanie kominka na ścianie nie zawsze jest łatwe. Nie wystarczy dobrać odpowiedni styl i właściwe dodatki. Czasami aranżacja jest trudniejsza, ponieważ musimy wymyślić sposób na stworzenie kominka narożnego.

Kominek powinien znajdować się w rogu pomieszczenia. Jeśli tak jest, nie ma problemu. Przy jego aranżacji można kierować się powyższymi radami. Nieco trudniej jest umieścić kominek w rogu ściany.

Asymetria w takich sytuacjach może stanowić problem. Kominek nie jest umieszczony na osi ściany, ale przesunięty w jedną stronę. Tę asymetrię można wykorzystać i jeszcze bardziej zaakcentować. Kominek narożny to świetna propozycja dla tych, którzy nie czują się dobrze w asymetrycznych wnętrzach. Zrównoważą one ścianę i pomogą zniwelować asymetrię. Taka aranżacja ściany z kominkiem narożnym jest idealna do nowoczesnych wnętrz.

Previous 7 niezbędnych narzędzi dla Twojego domu
Next Chłodnictwo przemysłowe - najpopularniejsze rozwiązania

Może to Ci się spodoba

Kreatywnie na Politechnice Bydgoskiej

Bydgoska uczelnia otworzyła nowy wydział sztuk projektowych. To kolejny krok do rozwijania oferty studiów kreatywnych. Studenci Politechniki Bydgoskiej od dawna współtworzą miejską przestrzeń. Nowy, ósmy wydział w strukturze Politechniki powstał

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej otwarta w Krakowie

W krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera otwarta została nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Ma zapewnić szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Zainstalowany tomograf komputerowy jest też bezpieczniejszy dla zdrowia pacjentów, wykorzystuje

Mieszkania pod klucz dla bydgoszczan

Trwają ostatnie prace budowlane i wykończeniowe przy dwóch nowych budynkach BTBS na Bartodziejach. Projekt jest wynikiem architektonicznego konkursu. Znajdzie się w nich 90 mieszkań. Najemcy odbiorą klucze jesienią. Mieszkania BTBS

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

Piękny sztuczny trawnik

Wczesna wiosna to czas, kiedy sporo osób zaczyna organizować przestrzeń wokół swojego domu i podejmować prace związane z ogrodnictwem. To właśnie wtedy w Polakach budzi się zapał do sadzenia roślin

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź