Pielęgnacja i charakterystyka skóry wrażliwej

Pielęgnacja i charakterystyka skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa staje się coraz częstszym problemem. Schorzenie to może dotknąć każdego, niezależnie od wieku. Mimo to, skóra wrażliwa dotyka częściej kobiet niż mężczyzn. Jakie są objawy skóry wrażliwej?

Jakie są objawy skóry wrażliwej?

Wiele osób na pytania o stan swojej skóry odpowiada, że jest ona wrażliwa. Musi ona wykazywać pewne cechy, aby można było stwierdzić, czy ktoś ma ten typ skóry. Charakteryzuje się zaczerwienieniem, swędzeniem i lekką opuchlizną. Do jej cech charakterystycznych należą również nadmierne ciepło, napięcie oraz nadmierna reakcja na czynniki zewnętrzne, zwłaszcza zmiany temperatury. Skóra wrażliwa silnie reaguje na zmiany pogody, takie jak wiatr czy wahania temperatury. Warto wykonać test, aby dokładniej ocenić stan skóry, jeśli doświadczasz któregoś z tych objawów. Oto jak wykonać test: Użyj plastikowej szpatułki i przejedź jej brzegiem po skórze, np. w okolicy policzków. Zaczerwienienie i obrzęk mogą pojawić się natychmiast, jeśli mamy wrażliwą skórę.

Dlaczego moja skóra jest wrażliwa?

Większość chorób skóry jest spowodowana czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Należą do nich nadmierny stres, zdenerwowanie i istniejące choroby. Chociaż przyczyny wrażliwej skóry mogą być różne, można zauważyć pewien schemat. Najprawdopodobniej jest to stan przejściowy. Około 10% występujących podrażnień jest spowodowanych alergiami. Jakie są sposoby na wrażliwą skórę?

Kosmetyki z aktywnymi składnikami dla skóry wrażliwej

Alantoina ma właściwości nawilżające, regenerujące i gojące rany. Alantoina poprawia zdolność naskórka do zatrzymywania wody. Substancja ta świetnie sprawdza się w łagodzeniu podrażnień, zaczerwienień, obrzęków i swędzenia. Alantoinę można znaleźć w wielu produktach kosmetycznych, w tym w kremach, balsamach i emulsjach. Najczęściej dodaje się ją do produktów przeznaczonych do skóry suchej i wrażliwej.

Pantenol to naturalny środek nawilżający, który ma właściwości lecznicze. Jest idealny dla skóry suchej, wrażliwej, alergicznej lub przesuszonej. Skóra dobrze toleruje pantenol i nie powoduje on podrażnień. Składnik ten łagodzi najczęstsze objawy skóry wrażliwej: zaczerwienienie, swędzenie i podrażnienie.

Ceramidy zapobiegają transepidermalnej utracie wody. Znajdują się w kosmetykach do skóry wrażliwej i suchej.

Mocznik jest jednym z NMF, czyli naturalnych składników nawilżających. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym zmniejsza swędzenie.

Aloes ma właściwości łagodzące, nawilżające i odżywcze. Utrzymuje zdrowy poziom nawilżenia skóry dzięki zawartości substancji higroskopijnej, podobnej do alantoiny. Aloes ma właściwości regenerujące i wygładzające, przyspiesza regenerację skóry.

Warto również poszukać kosmetyków, które zawierają dodatkowe składniki, takie jak woda termalna, witaminy C, E, gliceryna.

Czy masz wrażliwą lub alergiczną skórę?

Wiele osób z wrażliwą skórą mylnie uważa, że ma skórę alergiczną. Wiele osób z wrażliwą skórą błędnie diagnozuje alergiczne choroby skóry, twierdząc, że mają skórę wrażliwą. Jedyna różnica polega na tym, że reakcje kontaktowe muszą wystąpić przy bezpośrednim kontakcie z alergenem. Mówiąc prościej, reakcja alergiczna występuje, gdy produkt kosmetyczny zawiera substancję wywołującą alergię. Dzieje się to w ciągu kilku dni.

Previous Leczenie kanałowe - fakty i mity
Next Metody pielęgnacji karoserii samochodowej

Może to Ci się spodoba

Krok po kroku jak nakładać paznokcie akrylowe? Jak zrobić modny manicure?

Paznokcie akrylowe są mocne i odporne na wszelkie uszkodzenia. Przedłużanie paznokci akrylowych jest zalecane dla osób z kruchymi lub łamliwymi paznokciami. Ponieważ akryl pokrywa naturalną płytkę paznokcia, jest to skuteczna

Macademian Girl: Kolor nas wyróżnia

Kiedy mamy gorszy dzień, załóżmy na siebie coś kolorowego, a dzięki temu poprawimy sobie nastrój i zmienimy sposób postrzegania siebie przez otoczenie – radzi Macademian Girl. Blogerka zachęca do tego, by przełamywać

Romantyczne falbany i kurtki pilotki w nowej kolekcji marki Top Secret na sezon wiosna/lato 2017

Trendy marki Top Secret na sezon wiosna/lato 2017 można podsumować jednym zdaniem: paryski szyk kontra projekty inspirowane lotnictwem. Z jednej strony nie zabraknie więc romantycznych falban, sukienek z obniżoną talią i pastelowych kolorów,

Leczenie alkoholizmu – na czym polega

Alkoholizm jest często postrzegany jako nałóg, z którym możesz sobie poradzić samodzielnie. W rzeczywistości jest to poważne uzależnienie, które wymaga leczenia. W ludzkim organizmie endogenny alkohol jest produktem przemiany materii,

Na czym polegają tłumaczenia ekspresowe?

Klienci nie tylko coraz częściej decydują się na korzystanie z profesjonalnych przekładów, ale i stawiają na tłumaczenia ekspresowe. Takie podejście nie jest wcale przesadnie zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę choćby

Odwyk alkoholowy – na czym on polega?

Uzależnienie od alkoholu można śmiało nazwać plagą naszych czasów. Samodzielne radzenie sobie z uzależnieniem od alkoholu jest bardzo trudne, można wręcz powiedzieć niemożliwe. Tylko prowadzony przez terapeutów i lekarzy odwyk

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź