Metody pielęgnacji karoserii samochodowej

Metody pielęgnacji karoserii samochodowej

Możesz uatrakcyjnić swój samochód wykonując proste czynności, które są niedrogie i łatwe. Nawet pojazd, który ma już wiele lat, nadal będzie wyglądał świetnie, jeśli będzie utrzymywany w czystości. Istnieje wiele sposobów dbania o karoserię samochodu. Możesz oddać samochód do profesjonalnego salonu autodetailingowego lub możesz poprawić wizualną wartość karoserii, robiąc to samemu.

Sprawdź: Czym jest autodetailing?

Jak i jakimi środkami myć karoserię?

Prawidłowe mycie pojazdu jest pierwszym krokiem w pielęgnacji samochodu. Bez tego nie powinno się wykonywać żadnych innych czynności związanych z pielęgnacją samochodu. Często jeździmy na myjnie, gdzie szybko i sprawnie możemy usunąć wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni. Należy zachować ostrożność podczas korzystania z myjni automatycznych. Szczotki mogą uszkodzić strukturę samochodu. Nieco bardziej bezpieczne są myjnie bezdotykowe i ręczne.

Dzięki odpowiednim kosmetykom czyszczącym, takim jak szampony i odżywki, można skutecznie usunąć wszelkie zanieczyszczenia podczas mycia końcowego i wstępnego. Do usuwania silnych zabrudzeń można stosować szampony, skoncentrowane szampony oraz aktywne piany. Używaj wyłącznie detergentów przeznaczonych specjalnie do mycia samochodów. Nie należy używać detergentów stosowanych w gospodarstwie domowym. Po umyciu samochodu należy go zawsze dobrze spłukać, aby na jego powierzchni nie pozostały resztki preparatu.

Odkażanie lakieru

Odkażanie lakieru jest często konieczne w wielu przypadkach. Usuwanie szkodliwych substancji, takich jak osady metalowe z klocków hamulcowych, smoła i żywice, lotne, rdza, asfalt, glina i inne. Tego typu zabrudzeń nie da się łatwo usunąć poprzez zwykłe mycie. Zalecane jest stosowanie specjalnych środków odkażających. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujemy zabezpieczyć pojazd przy użyciu różnego rodzaju wosków i powłok lub renowacji lakieru.

Pielęgnacja zewnętrzna

W naszej kolekcji znajdą Państwo szeroką gamę produktów do pielęgnacji samochodów. Chronią one lakier przed czynnikami zewnętrznymi. Chronią lakier przed przyszłymi zabrudzeniami i poprawiają wygląd wizualny pojazdu. Należą do nich różnego rodzaju woski i powłoki. Produkty te zapewniają wysoki poziom ochrony i mogą być stosowane bez konieczności mycia. Jeden wosk może wystarczyć nawet na trzy miesiące. Ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją producenta, ponieważ wszystko zależy od produktu, który wybierzemy.

Korekta lakieru

Lakier można polerować, jeśli karoseria samochodu jest w złym stanie lub jeśli posiada drobne rysy i zadrapania. Aby mieć pewność, że praca zostanie wykonana prawidłowo i nie dojdzie do większych uszkodzeń, najlepiej zatrudnić profesjonalistów. Można również polerować paznokcie samodzielnie, ale należy uważać, aby używać odpowiednich produktów i postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Pasty polerskie służą do polerowania karoserii samochodu. W naszej ofercie znajdują się pady polerskie, pad montażowy, specjalne środki do polerowania chromu, metalu, a nawet szkła.

Previous Pielęgnacja i charakterystyka skóry wrażliwej
Next Badanie piersi – co warto wiedzieć

Może to Ci się spodoba

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

6 sposobów na poprawę swoich nawyków żywieniowych

Zdrowe odżywianie to coś, do czego dąży większość ludzi. Jak w przypadku każdego innego celu, nie jest to łatwe do osiągnięcia. Oto 6 sposobów, dzięki którym możesz wyrobić w sobie

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź