4 dni w świecie magii i baśni

4 dni w świecie magii i baśni

26 sierpnia rozpocznie się w Bydgoszczy wielkie święto sztuki dla dzieci, czyli 5. edycja Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka. Spektakle teatralne, spotkania z artystami nowego cyrku i plenerowe widowiska – tegoroczny program jest wyjątkowo barwny i bogaty. Przez 4 sierpniowe dni Bydgoszcz stanie się królestwem dzieci.

Po ubiegłorocznym lockdownie, „pozytywkowe” wydarzenia wracają do centrum Bydgoszczy. W piątek, 27 sierpnia Starym Rynkiem zawładnie, cieszący się międzynarodową sławą, Teatr Klinika Lalek. „Lalki” Zaproszą nas na plenerowe widowisko „Kosmiczna Podróż Guliwera”, na motywach powieści Jonathana Swifta „Podróże Guliwera”. Olbrzymie marionetki, zwane „marionetami”, porwą widzów w pełen magii świat wyobraźni. Spektakl zabierze nas na statek słynnego podróżnika Guliwera, którym popłyniemy do gwiazd, aby odkryć prawdę o zmianach, jakie przyniosła dla Ziemi Era Wodnika.

Z kolei w parku Jana Kochanowskiego otwarte zostanie weekendowe Miasteczko Festiwalowe, które działać będzie 28 i 29 sierpnia. W Miasteczku, na widzów czekać będą spektakle, atrakcje Nowego Cyrku i konkursy z nagrodami organizowane przez partnerów festiwalu.

Jedną z najciekawszych części Miasteczka będzie Cyrkowy Zakątek, stworzony dzięki współpracy z firmą Bydgosta. To ważny punkt programu, pokazujący, że bydgoski biznes może bez problemu znaleźć wspólne płaszczyzny współpracy z artystami i twórcami kultury. W Zakątku przygotowaliśmy multum cyrkowych atrakcji dla całej rodziny: naukę żonglerki i chodzenia na szczudłach, zjeżdżalnię rolkową, Rola Bola, rowerki Pedallo i wiele innych.

W Miasteczku odbywać się będą magiczne spektakle. W stary, dobry świat legend przeniesie małych widzów Teatr Form Wielu w swojej opowieści „O smoku znad Wisły”. Będą też zajęcia z Jogi Śmiechu, które poprowadzi certyfikowana trenerka jogi, Anna Lauda-Michalska. Dzięki magii Teatru, do Parku zawitają także największe gwiazdy świata muzyki m.in. Elton John, Whitney Huston, czy Elvis Presley, za sprawą niezwykłego show muzycznego ,,Iluzja Marionetki” Teatru Falkoshow.

Ważnym nurtem programowym Pozytywki są spotkania z artystami tzw. Nowego Cyrku – światowego zjawiska cyrku bez zwierząt, opartego na połączeniu fascynujących umiejętności żonglerskich, choreograficznych i humoru. Na spektakle Nowego Cyrku zaproszą do Miasteczka Festiwalowego: niemiecka artystka Pina Polar i polski Bill Bombadill.

Festiwal zaplanował też magiczne wydarzenia w Teatrze Polskim i Kinie Pomorzanin.

W Kinie Pomorzanin zabrzmi muzyka dla dzieci. Pozytywka pokaże w tym roku, że taka muzyka nie musi być infantylna, a przede wszystkim nie musi być tylko dla dzieci. W Bydgoszczy wystąpi jeden z najciekawszych, familijnych zespołów muzycznych Czereśnie. Grupa tworzy fascynujący konglomerat tekstów mówiących zrozumiałym językiem o poważnych sprawach z nieszablonowym instrumentarium. Dzięki swojej sztuce Czereśnie zdążyły już podbić sceny na kilku kontynentach.

Nowością w programie wydarzeń festiwalowych jest I Kongres Horyzonty Edukacji (28-29.09.2021), gdzie przewodniczącym rady programowej będzie dr hab. prof. nadzw. Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (IFiS PAN) Daniel Roland Sobota. IFIS PAN jest patronem tego Kongresu.

Wybrane wydarzenia festiwalowe poniżej:
– Czereśnie, koncert, 26 sierpnia, Kino Pomorzanin.
– Teatr Klinika Lalek, 27 sierpnia, Stary Rynek w Bydgoszczy. Plenerowe widowisko „Kosmiczna Podróż Guliwera”
– oficjalna Gala Otwarcia – „Koncert muzyki baśniowej”, 27 sierpnia, Sala Wielka Teatru Polskiego
– Pina Polar „W stronę niebezpieczeństwa”, 28 sierpnia,Miasteczko Festiwalowe
– Teatr Form Wielu „O smoku znad Wisły”, 28 sierpnia, Miasteczko Festiwalowe
– Cyrkowy Zakątek, 28-29 sierpnia, Miasteczko Festiwalowe
– Teatr Animacji „O czym szepcze las”, 29 sierpnia, Teatr Polski
– Bill Bombadill, 29 sierpnia, Miasteczko Festiwalowe
– Zajęcia z jogi śmiechu, 29 sierpnia, Miasteczko Festiwalowe

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Kultury Pozytywka. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz. Więcej informacji na temat tegorocznego festiwalu można znaleźć na stronie: www.pozytywkafestiwal.pl.

Źródło: Urząd Miejski w Bydgoszczy

Previous Pływacy pokonali Brdę
Next Doceniamy artystów

Może to Ci się spodoba

Festiwal Prapremier 2021

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na tegoroczny Festiwal Prapremier, który odbędzie się w dniach 1 października – 4 grudnia. To będzie zupełnie inna odsłona festiwalu, który bydgoszczanie (i nie tylko)

Jedyna taka noc w roku

Za nami Europejska Noc Muzeów. Kilkadziesiąt instytucji otworzyło swoje drzwi dla bydgoszczan i mieszkańców okolicznych gmin. Tłumy i niekiedy kolejki do zwiedzania wystaw, świadczą, że to była wyjątkowo udana noc!

W rytmie Chopina w Młynach Rothera

Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz zaprasza na koncert realizowany w ramach dziewiątej edycji Europejskiej Akademii Jazzu pt.: „In the rhythm of Chopin”. W roku 2012 publikacja ta otrzymała status platynowej płyty. Koncert

Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Do największych polskich miast zawitała seria występów “Disney Księżniczki Koncert”. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo piosenki, które poruszają i inspirują kolejne pokolenia. Magia Disneya zaczarowała już Kraków, Katowice

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

Bydgoskie teatry zapraszają najmłodszych

Teatr Kameralny oraz Teatr Polski w Bydgoszczy zapraszają najmłodszych mieszkańców na spektakle dla dzieci. Jeszcze w styczniu można obejrzeć takie spektakle, jak: „Adonis ma gościa”, „Pchła Szachrajka”, „Proszę słonia” i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź