Rynek pracy w Bydgoszczy – gdzie szukać pracy?

Rynek pracy w Bydgoszczy – gdzie szukać pracy?

Bydgoszcz nigdy nie była wymieniana jednym tchem obok tak prężnie rozwijających się miast jak Warszawa, Poznań czy Kraków. Tymczasem powoli, ale zdecydowanie pnie się w górę, wyrastając na kolejne miasto świadczące szeroko pojęte usługi dla biznesu.

Bydgoski rynek pracy – bezrobocie i średnie wynagrodzenie

Dynamiczny rozwój rynku pracy w Bydgoszczy trwałby nieprzerwanie, gdyby nie pandemia. Dopiero jej udało się zahamować spadek bezrobocia, które na początku 2020 wynosiło zaledwie 2,8%. Niestety, zamiast oczekiwanego dalszego spadku stopy bezrobocia, rozpoczął się jej powolny, aczkolwiek konsekwentny wzrost i już na koniec 2020 roku wynosiła ona 3,5%. Ten niepokojący współczynnik mimo wszystko należy potraktować jako optymistyczny prognostyk. Stopa bezrobocia w całym województwie kujawsko-pomorskim jest blisko trzykrotnie wyższa. Pozytywnie nastrajają też najnowsze dane wyraźnie wskazujące wyhamowującą tendencję wzrostu stopy bezrobocia. W drugim kwartale bieżącego roku wzrosło ono o zaledwie 0,1%, więc sytuację można uznać za opanowaną.

Przeciętne wynagrodzenie w Bydgoszczy w sektorze przedsiębiorstw w 2020 roku wynosiło około 4800 zł brutto i było o blisko 11% niższe niż średnia dla całego kraju. Mimo to rynek pracy w Bydgoszczy oceniany jest jako atrakcyjny. Miasto dynamicznie się rozwija i wyrasta na nowe centrum logistyczno-produkcyjne w regionie.

Jak szukać pracy w Bydgoszczy

Bydgoski rynek pracy jest otwarty na nowych pracowników i ze znalezieniem zatrudnienia nie powinno być problemu.

Na pewno warto o swoich poszukiwaniach poinformować rodzinę i znajomych, bo system poleceń i rekomendacji jest chętnie wykorzystywany przez rekruterów. Można też dołączyć do grup miejskich lub specjalistycznych w mediach społecznościowych, założyć własny profil na portalu rekrutacyjnym, przeglądać ogłoszenia w lokalnej prasie i mediach.

Jednak najskuteczniejszym sposobem na znalezienie pracy w Bydgoszczy jest przeglądanie ogłoszeń w internecie. Portale z ofertami pracy są aktualizowane codziennie, więc jeśli marzy ci się praca w Bydgoszczy, na pewno uda się coś znaleźć.

Niektóre firmy zamieszczają ogłoszenia na własnych stronach internetowych, chcąc w ten sposób wyłowić z rynku osoby najbardziej aktywnie szukające pracy. Warto więc śledzić witryny tych firm, które postrzegane są jako ceniony pracodawca.

Tych specjalistów brakuje w Bydgoszczy

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na pracowników w Bydgoszczy, to nie ma zaskoczenia. Podobnie jak w całym kraju, najbardziej brakuje pracowników branży IT, a więc programistów, analityków, testerów, projektantów stron internetowych, administratorów baz danych, systemów i sieci.

Wciąż pojawiają się nowe oferty pracy dla handlowców, pracowników działów obsługi klienta, marketingowców, logistyków.

Na drugiej szali leżą zawody określane jako bardziej tradycyjne, obecne na rynku od lat. To kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych, budowlańcy, a więc cieśle, spawacze, monterzy, elektroinstalatorzy, dekarze. Brakuje też mechaników samochodowych, nauczycieli przedmiotów zawodowych, specjalistów od obsługi taśm produkcyjnych.

Problem ze znalezieniem pracy mogą mieć nauczyciele przedmiotów ogólnych oraz nauczania początkowego, bibliotekarze, tłumacze, politolodzy, specjaliści rolnictwa i leśnictwa.

Previous Jaką wyciskarkę do soków wybrać?
Next 7 niezbędnych narzędzi dla Twojego domu

Może to Ci się spodoba

Mieszkańcy Krakowa zgłosili 600 projektów do sfinansowania przez miasto w ramach budżetu obywatelskiego

Warszawa kończy dziś głosowanie nad budżetem partycypacyjnym, krakowianie będą mieli na to czas na przełomie września i października. Wiele z 600 propozycji złożonych w ramach budżetu obywatelskiego potwierdziło priorytety władz Krakowa. Zbieżność oczekiwań mieszkańców

Na bankowych promocjach zarobił 15 tys. Złotych

Dysponujesz sporym wolnym kapitałem i jesteś prawdziwym łowcą okazji? Skorzystaj z oferty banków, które proponują swoje produkty finansowe na atrakcyjnych warunkach. W ten sposób możesz zyskać nawet 15 tys. złotych

Wózki widłowe w Bydgoszczy: Znaczenie, zastosowania i liderzy rynku

Wózki widłowe odgrywają kluczową rolę w dzisiejszym przemyśle i logistyce, umożliwiając efektywne przemieszczanie ciężkich ładunków oraz zoptymalizowane operacje magazynowe. Miasto Bydgoszcz, będące ważnym centrum przemysłowym i handlowym, nie jest wyjątkiem,

W Małopolsce powstała nowa instalacja przetwarzania odpadów komunalnych o wartości 40 mln zł

Oddana w tym tygodniu do użytku instalacja przetwarzania odpadów komunalnych ZGOK w Balinie zredukuje o około 60 proc. poziom składowania odpadów na terenie zachodniej Małopolski. Zgodnie z decyzją środowiskową zakład może przetwarzać 58 tys. ton

Praca w Małopolsce czeka – co piąta firma będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 6,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

Jakie wymagania stawia się dla odstojnika popłuczyn w zakresie odporności chemicznej, temperaturowej i przewodności cieplnej?

Odstojnik popłuczyn – wód popłucznych z płukania filtrów – jest w stanie oczyścić wody popłuczne do wymaganych parametrów. Wykonanie produktów z tworzywa sztucznego PE High Density UV (PE-HD, HDPE) –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź