Jak sprawić, by meble były bezpieczne dla dzieci?

Jak sprawić, by meble były bezpieczne dla dzieci?

Często jesteśmy zdezorientowani, jeśli chodzi o meble do pokoju dziecięcego. Kusi nas wybór nowoczesnych, minimalistycznych mebli, ale mamy też możliwość wyboru designerskich kształtów i różnorodnej kolorystyki. To dobra rzecz dla każdego, kto wychował się w monotonnym PRL-u i szarościach. Inni fundują swoim dzieciom sypialnie, coś, za czym sami tęsknili za młodu. Perspektyw jest wiele, ale jest jeden wspólny czynnik, który powinien jednoczyć wszystkie sypialnie dziecięce: bezpieczeństwo. Dziś skupimy Waszą uwagę na bezpieczeństwie i krawędziach, a nie na kolorach i fasonach.

Meble dziecięce i bezpieczeństwo – certyfikacja

Nie tylko my pomyśleliśmy o meblach, które są bezpieczne dla dzieci. Wiele organizacji i komitetów chętnie wskazuje na osiągnięcia producentów. Istnieje wiele certyfikatów, atestów i zaświadczeń, które potwierdzą, że producent nie zaplanował zamachu na Twoje dziecko i odpowiedzialnie podszedł do kwestii bezpieczeństwa. Nie trzeba być geniuszem, aby zrozumieć, że nie wszystkie certyfikaty są sobie równe. O jakości certyfikatu decyduje instytucja. Zalecamy kierować się radą Państwowego Zakładu Higieny odnośnie certyfikatów, które są opatrzone flagą Unii Europejskiej.

Bezpieczne wyposażenie pokoju dziecka – nie tylko materac

Wielu rodziców mylnie uważa, że sprawdzeniu podlega tylko materac i łóżeczko. Jest to błąd. Dzieci do 3 roku życia są bardziej narażone na alergię niż dorośli. Niektóre osoby są tak wrażliwe na chemikalia, że nawet niewielkie ilości agresywnych preparatów mogą wywołać silne i bolesne podrażnienia. Niebezpieczne związki są wszędzie – zarówno w farbach i klejach, jak i impregnatach. Nawet nie będziesz wiedziała o ich istnieniu, bo twoja dojrzała skóra jest już na nie uodporniona. Nie pozostaje Ci nic innego, jak uważnie przejrzeć listę certyfikatów, którymi może pochwalić się producent, i urządzić całe pomieszczenie, a nie tylko sypialnię.

Zobacz także: Co powinno znaleźć się w pokoju dziecięcym?

Meble odpowiednie dla małych dzieci – bez narożników i ostrych krawędzi

Wypadki mogą przytrafić się każdemu, a szczególnie tym, którzy dopiero uczą się chodzić. Wystarczy kilka kroków, aby się tam znaleźć. Zdarza się to w każdym gospodarstwie domowym, bez względu na to, jak dobrze rodzice chronią swoje dzieci. Najlepszym scenariuszem jest pozwolić dziecku się wypłakać, dodać otuchy i szybko wrócić do zabawy. Najgorszy scenariusz jest gdy twój berbeć dostaje łapać między podłogą i coś ostrym lub wyboistym. To może mieć niszczycielskie konsekwencje i może być bardzo bolesne. Each kawałek meble który dodaje twój dziecko sypialnia musi przechodzić gruntownego wybór. Tylko meble z okrągłymi krawędziami i nieszkodliwymi krawędziami powinny być wpuszczane do środka.

Meble na kółkach zostawcie na przyszłość

Mówiąc o chodzeniu, należy wspomnieć o stabilności (meble) i równowadze (dzieci). Maluchy, które tracą pion, instynktownie sięgają i chwytają wszystko, co znajdą. Jest bardziej prawdopodobne, że będą w stanie znaleźć stabilne meble. Jeśli znajdą model z kółkami (np. szafkę RTV czy stolik kawowy), zabiorą mebel ze sobą i nie będą czerpać przyjemności z jazdy. Rodzice mogą wyciągnąć prosty wniosek: Kiedy Wasze dzieci uczą się chodzić, zadbajcie o to, by miały niezawodne, nieruchome sprzęty. Będziecie wdzięczni za modele na kółkach.

Meble dziecięce – uważaj na drzazgi

Małe dziecięce rączki są wszechobecne i znajdą każdą drzazgę lub krawędź. Ostre krawędzie są surowo zabronione, niezależnie od tego, czy są one zamierzone czy nie. Przed wstawieniem mebli do pokoju dziecka należy je obejrzeć ze wszystkich stron. Twoje dziecko nie będzie wiedziało, co to jest powierzchnia “użytkowa” i będzie ciekawe wszystkiego.

Tam gdzie wyobraźnia może się wyszaleć – bezpieczne meble dla dzieci

Dzieci różnią się od dorosłych tym, że mają bujną wyobraźnię. To zwykły banał, ale cenna wskazówka dla rodziców, których wizyta w szpitalu nie jest najlepszym momentem dnia. Podczas gdy Ty możesz myśleć o tych przedmiotach jako o nudnych elementach wyposażenia, maluchy widzą w nich obietnicę ekscytującej przygody. Możesz wysuwać szuflady i huśtawki z otwartych drzwi. To coś, o czym byś nie pomyślał, prawda? Właśnie tak wygląda świat oczami Twojego dziecka. Zainwestuj w meble, które są dobrze zaprojektowane i solidnie wykonane, aby zmniejszyć szansę na wypadek. Mądrzy rodzice zadbają również o zaopatrzenie się w urządzenia zabezpieczające i zamki. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli sobie pozwolić na dodatkową parę oczu.

Dzisiaj masz ABC mebli. Zostało ono zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie Twojego dziecka. Zaakceptuj te założenia, jeśli wybrane przez Ciebie meble je spełniają. Jeśli nie, możesz je wyrzucić. O designie, kolorach, trendach, kokardkach i innych detalach moglibyśmy mówić godzinami, ale meble dziecięce to zupełnie inna sprawa.

Previous Ile trwa leczenie w ośrodku uzależnień?
Next Piece na pelety. Czy jest to dobra opcja?

Może to Ci się spodoba

Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki

Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie

Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił

Co zrobić, gdy nie zgadzamy się z wyceną odszkodowania?

Co zrobić, jeśli nie zgadzamy się z decyzją towarzystwa ubezpieczeniowego w sprawie odszkodowania? W pierwszej kolejności należy napisać odwołanie. Aby mieć pewność, że odwołanie przyniesie oczekiwany skutek, polecamy odwiedzić stronę

Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz

W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź