Butelka filtrująca – Jak to działa? Czy warto?

Butelka filtrująca – Jak to działa? Czy warto?

Woda jest zawsze dostępna. Jest smaczna, zdatna do picia i łatwo dostępna. Nie musisz kupować nowych butelek z wodą, ani produkować dużej ilości plastiku, niezależnie od tego gdzie jesteś, czy w pracy, szkole, na wakacjach, czy na siłowni. Butelka filtrująca jest idealnym rozwiązaniem.

Czy filtrowana woda z kranu jest zdrowa?

Butelka na wodę z filtrem jest wygodna, mobilna i szybka. Dzięki niej możemy szybko i tanio zamienić zwykłą wodę z kranu w płyn zdatny do picia, bezpieczny do spożycia, pozbawiony metali ciężkich i chloru. Filtr węglowy znajdujący się wewnątrz butelek filtrujących oczyszcza wodę ze szkodliwych substancji i niweluje jej nieprzyjemny smak.

Ważne jest, aby wspomnieć, że woda musi być bezpieczna i przebadana. Filtry nie są w stanie wychwycić ani zabić szkodliwych bakterii. Filtr jest odpowiedzialny za:

  • Usuwanie cząstek piasku, osadów lub innych ciał stałych
  • Eliminację chloru z wody
  • Zmniejszenie jej twardości
  • Usuwanie przykrego smaku i zapachu w wodzie

Który pojemnik filtrujący wodę jest dla mnie najlepszy?

Na to pytanie nie jest łatwo odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz, jak często ich używasz i jakie jest ich przeznaczenie. Producenci, ze względu na rosnący popyt, stale wprowadzają innowacje techniczne i estetyczne. Zanim kupisz idealną butelkę filtrującą, oto kilka ważnych punktów, o których warto pamiętać.

Sprawdź również: Ranking dzbanków filtrujących

Pojemność butelek filtrujących

Butelki do wody muszą mieć dużą pojemność. Ważne jest, aby określić przeznaczenie butelki filtrującej wodę przed jej zakupem. Warto rozważyć zakup większej butelki, jeśli często podróżujesz. Jednak butelka o mniejszej pojemności może być bardziej odpowiednia, jeśli używasz jej tylko w pracy lub na uczelni.

Koszt zakupu butelki z filtrem

Ważny jest również indywidualny wybór. Ze względu na renomę marki jedni wybiorą najtańszą opcję, a inni najlepszą. Ważne jest, aby przy wyborze produktu kierować się zdrowym rozsądkiem i zasadą stosunku jakości do kosztu.

Butla filtrująca a cena eksploatacji

Nie wystarczy kupić butelkę. Ważne jest stosowanie filtrów, wkładów do butelek filtrujących, które zapewnią prawidłowe funkcjonowanie butelki. Są one odpowiedzialne za oczyszczanie wody. Warto przed zakupem butelki zbadać koszt wkładów do interesującego nas modelu.

Atesty i certyfikaty jakości butelek filtrujących

Choć certyfikaty nie są obowiązkowe, warto przyjrzeć się, czy materiał, z którego jest wykonana, jest bezpieczny dla nas i środowiska.

Butelka do filtrowania wody – kiedy się przydaje?

Woda jest potrzebna codziennie w ilości 1,5-2 l. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu, należy odpowiednio dbać o skórę i włosy. Ze względu na ciągły pośpiech i nieregularne godziny pracy, pamiętanie o nawodnieniu może być trudne. Duże butelki z wodą są mało praktyczne i zajmują zbyt dużo miejsca, dlatego często zapominamy zabrać je ze sobą w podróż. Małe, lekkie butelki o pojemności 0,5 litra są lżejsze i można je napełnić wodą z kranu.

Co jest lepsze? Co jest lepsze, woda butelkowana czy filtrowana?

Zawsze znajdą się zwolennicy jednej lub drugiej strony, ale główną zaletą pojemnika filtrującego jest jego kompaktowość. Prawidłowo przefiltrowana zwykła woda z kranu ma te same cenne składniki odżywcze, co woda mineralna.

Oto kilka ważnych faktów, które pomogą Ci podjąć decyzję o zakupie butelki filtrującej.

  • Koszt zakupu butelki zwraca się bardzo szybko.
  • Butelka filtrująca nie ulega łatwemu i szybkiemu zepsuciu. Wykonana jest z bardzo trwałych materiałów, które będą służyć przez wiele lat, jeśli będą prawidłowo użytkowane.
  • Co prawda filtry trzeba będzie wymieniać, ale ich koszt jest znacznie mniejszy niż kupowanie plastikowych butelek na wodę. Czas oczekiwania w sklepach i niepotrzebne zużycie plastiku sprawiają, że jest to droższe niż opłacalne.
  • Filtry mogą być wymieniane w zależności od tego, jak często butelka jest używana, ale przyjętą normą wymiany filtrów jest okres od 4 do 6 tygodni.
  • Przefiltrowana woda ma dokładnie taką samą wartość odżywczą jak woda butelkowana.
  • Przyczyniasz się pozytywnie do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie produkcji plastiku. W tym przypadku liczy się każdy mały krok.
Previous Straż Miejska ma 30 lat
Next Areszt dla bydgoszczanina za pobicie

Może to Ci się spodoba

Jak mądrze wspierać osobę uzależnioną od alkoholu?

Alkoholizm to nie tylko jedno z najczęściej spotykanych uzależnień. Mówiąc o nim zawsze należy podkreślać to, że jest to również przykład uzależnienia niesłusznie bagatelizowanego. I choć mija czas, a my

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

Objawy uzależnienia od alkoholu oraz jego leczenie

Alkohol jest dla ludzi. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Od tysiącleci alkohol jest częścią historii ludzkości. Problem pojawia się wtedy, gdy nie rozpoznajemy stopniowego uzależnienia. Wiele osób nie

Czy wzmacniacze cyfrowe różnią się od analogowych?

To zagadnienie jest na pierwszej linii frontu dla wielu zapalonych audiofilów. Nie należy go traktować jako strefy konfliktu. Czy są jakieś różnice w brzmieniu analogowej, klasycznej amplifikacji i jej współczesnych,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź