World of Warcraft Classic: Moonwell

World of Warcraft Classic: Moonwell

Studnia księżycowa (pisana również jako studnia księżycowa) to źródło magicznej wody stworzone przez nocne elfy w celu utrzymania i przywrócenia ich magicznych mocy. Są to kamienne baseny wypełnione srebrzystą, świecącą wodą.

Niewiele wiadomo o pierwszej studni księżycowej, ani o tym, jak rozprzestrzeniły się one w Azeroth, pomimo tabu na jawne praktyki magiczne wśród nocnych elfów.

Historia i zastosowanie

Księżycowe studnie (wow classic moonwell) są uświęconymi repozytoriami świętych wód Studni Wieczności, basenu energii, który daje życie mistycznemu Drzewu Świata. Po dodaniu dodatkowej wody, studnie te odżywiają oddziały nocnych elfów swoją życiodajną wodą. Dodatkowe studnie księżycowe stają się niezbędne, gdy siły nocnych elfów rosną w liczbę. Pierwszym krokiem do założenia studni księżycowej jest zdobycie błogosławieństwa miejscowych dzikich zwierząt. To właśnie ich dobra wola pozwala nocnym elfom na pokojowe współistnienie, a księżycowa studnia rozwija się dzięki takiej energii. Po otrzymaniu błogosławieństw, są one łączone w rytualną wiązankę i nasączane wodą z istniejącej wcześniej oczyszczonej księżycowej studni. W połączeniu ze światłem Elune, moonwell może oczyszczać swoje otoczenie przez lata.

Mówi się, że Illidan Stormrage przyczynił się do stworzenia księżycowych studni, prawdopodobnie nawiązując do stworzenia przez niego drugiej Studni Wieczności.

Księżycowe Studnie są związane z magią natury i światłem Elune i są znane jako miejsca uzdrowienia zarówno dla otaczającej je ziemi, jak i dla tych, którzy piją ich wody, posiadające niezwykłe właściwości regeneracyjne. Magowie i inni czarodzieje mogą odświeżyć swoją manę w tych basenach – jest to dar Elune dla innych obrońców Azeroth. Według Tenarona Stormgripa z Aldrassil, woda z Księżycowej Studni pochodzi ze Studni Wieczności, a Sentinele czczą je jako kapliczki Elune. Z jej właściwości korzystają także druidzi Nocnych Elfów. Można ich spotkać w większości Świątyń Księżyca, takich jak w Val’sharah i Darnassus, a także w osadach nocnych elfów. W społeczeństwie Kaldorei są powszechnie szanowane zarówno przez druidów, Sentineli, jak i powracających Highborne’ów. Mordent Evenshade z Shen’dralar powiedział nawet, że pojedyncza księżycowa studnia przypomina mu to samo piękno i czystość, co oryginalna Studnia Wieczności.

Kapłanki Nocnych Elfów używają księżycowych studni do rytualnego oczyszczania ciała zmarłej osoby. Są one także używane do błogosławienia jedzenia, ochrony przed ogniem i błogosławienia Strzał Strażnika. Niektóre z nich najwyraźniej mogą być używane do tworzenia “płynnego ognia Elune”, substancji, którą można polać zwierzęce zwłoki, by oczyścić je ze skazy Scourge. Mówi się, że wody z księżycowej studni, która spoczywa pod konarami Drzewa Wyroczni, posiadają esencję Mocy Elune. Księżycowa Studnia Czystości w Ashenvale jest chroniona przez moc Elune.

Woda z księżycowych jezior może być bezpiecznie pita, ale najskuteczniejszym zastosowaniem jest kąpiel w świętych wodach, opcjonalnie w szatach. Według Astarii Starseeker czynność ta łagodzi ból, zmęczenie i smutek.

Skorumpowani Księżycowi Wiedźmini wydają się mieć zdolność przemiany ludzi w satyry.

Po Kampanii Argus i zniszczeniu Silithus, kapłanki nocnych elfów i druidzi zbudowali tam księżycowe jeziora, by pomóc w odbudowie zniszczonej ziemi, ale ich skuteczność w leczeniu ran pozostaje niejasna.

Zastosowanie księżycowej studni w grze

W World of Warcraft moonwells są zazwyczaj tylko kosmetyczne lub związane z questami i tworzeniem materiałów (jak [Mooncloth] i primal mooncloth) i znajdują się głównie w obszarach nocnych elfów. Niektórzy nowi gracze byli czasami widziani stojąc w moonwell po walce, z nieświadomym przekonaniem, że leczy ich to szybciej (podobnie było w Warcraft 3).

  • Krawcy mogą oczyścić [Felcloth] w [Mooncloth] i stworzyć [Primal Mooncloth] tylko wtedy, gdy stoją przy lub w księżycowej studni.
  • Różne questy takie jak “As Water Cascades” i “The Sacred Flame” wymagają czerpania wody z księżycowych studni.
Previous Pobiegli ku pamięci ofiar
Next Trzymiesięczny areszt za posiadanie ponad 3 kilogramów narkotyków

Może to Ci się spodoba

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

“Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu “Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Jak sprawić, by meble były bezpieczne dla dzieci?

Często jesteśmy zdezorientowani, jeśli chodzi o meble do pokoju dziecięcego. Kusi nas wybór nowoczesnych, minimalistycznych mebli, ale mamy też możliwość wyboru designerskich kształtów i różnorodnej kolorystyki. To dobra rzecz dla

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Rewitalizacja Starego Fordonu. Rynek się zmienia. Raport nr 33

Kontynuowane są prace przy rewitalizacji Rynku i ulic w Starym Fordonie. W ostatnich dniach przesunięto pomnik i natrafiono na kolejne odkrycia archeologiczne. Do ułożenia nowego bruku przygotowano ulice Zakładową i

Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Bezpieczne Wakacje 2017 uważamy za otwarte! Takim okrzykiem w minioną sobotę (24 czerwca), zainaugurowano rozpoczynające się wakacje. Festyn na płycie rynku odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź