W ostatni weekend ferii zimowych 70 kierujących straciło prawo jazdy za jazdę po alkoholu
W ostatni weekend ferii zimowych, tj. od 24 do 26 lutego 2017 roku na terenie województwa małopolskiego policjanci ujawnili blisko 70 nietrzeźwych kierujących. Niestety policyjne statystyki pokazują, że 70% z nich to kierujący, którzy mają powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie czyli popełniają przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia.
Ostrzegamy – jazda po alkoholu jest zawsze niebezpieczna, bowiem nawet niewielka jego dawka wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Ponadto alkohol obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierowcy.
Charakterystyka objawów zatrucia organizmu w zależności od poziomu alkoholu we krwi
STĘŻENIE od 0,30‰ do 0,50‰ – następuje upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, nieznaczne zaburzenie równowagi, obniżenie krytycyzmu, podwyższony nastrój, odprężenie i relaksacja.
STĘŻENIE od 0,50‰ do 0,70‰ – wyraźniejsze zaburzenia sprawności ruchowej (niezauważalne dla otoczenia osłabienie refleksu), nadmierna pobudliwość i gadatliwość, obniżenie samokontroli oraz błędna ocena własnych możliwości, która prowadzi do fałszywej oceny sytuacji.
STĘŻENIE od 0,70‰ do 2,00‰ – obserwowalne zaburzenia równowagi, sprawności i koordynacji ruchowej, obniżenie progu bólu, pogłębiający się w miarę narastania intoksykacji alkoholowej spadek sprawności intelektualnej, błędy w logicznym rozumowaniu, wadliwe wyciąganie wniosków, opóźnienie czasu reakcji, wyraźna drażliwość, znaczna zmienność nastrojów, obniżona tolerancja na zachowania innych, zachowania agresywne, pobudzenie seksualne, wzrost ciśnienia krwi oraz przyspieszenie akcji serca.
STĘŻENIE od 2,00‰ do 3,00‰ – mowa wyraźnie zaburzona (bełkotliwa), znaczne spowolnienie ruchów i zaburzenia równowagi (chwianie i przewracanie się), wzmożona senność, znaczne obniżenie zdolności do kontroli własnych zachowań (w większości przypadków dochodzi do braku możliwości samodzielnego wykonania jakichkolwiek działań i skoordynowania ruchów dowolnych).
STĘŻENIE od 3,00‰ do 4,00‰ – spadek ciśnienia krwi, obniżenie ciepłoty ciała, zanik odruchów fizjologicznych oraz głębokie zaburzenia świadomości prowadzące do śpiączki.
STĘŻENIE powyżej 4,00‰ – głęboka śpiączka, zaburzenia czynności ośrodka naczynioworuchowego i oddechowego, możliwość występowania porażenia tych ośrodków przez alkohol.
Źródło: L. Cierpiałkowska, Alkoholizm, przyczyny, leczenie, profilaktyka, Poznań 2000
Może to Ci się spodoba
Policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji zatrzymali podpalacza
Mieszkaniec Bydgoszczy trafił na dwa miesiące do aresztu za uszkodzenie mienia. 39-latek podpalił 11 pojemników na śmieci. W wyniku podpaleń szkodził też samochód. Wpadł w ręce funkcjonariuszy dzięki informacji świadka.
Zatrzymano złodzieja, który kradł metodą „na skarpetki”
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 40-letniego obywatela Rumunii. Podczas kontroli drogowej został rozpoznany przez jednego z interweniujących policjantów – jako poszukiwany za kradzieże. Próbował zbiec policjantom. Do zdarzenia
Dziesięć zarzutów usłyszał młody mężczyzna, który pobił swoją partnerkę a następnie ukradł jej telefon komórkowy
Do zdarzenia doszło 21 lipca 2017 roku około godziny 15.40 na jednym z osiedli w Wieliczce. 28-latek pobił dotkliwie swoją partnerkę i ukradł jej telefon komórkowy, a następnie uciekł. Kobiecie
Poszukiwany z narkotykami uciekając przed policjantami próbował wskoczyć do rzeki
Bydgoscy „wodniacy” zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary aresztu. 25-latek wpadł, gdy przewoził na bagażniku rowerowym dziewczynę. Mężczyzna uciekając mundurowym próbował wskoczyć do rzeki. Szybko wpadł w ręce policjantów. Miał przy
Realizacja narkotykowa krakowskich policjantów
Kilka dni temu funkcjonariusze KMP w Krakowie udali się do 30-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, u którego zgodnie ze zdobytymi informacjami miały znajdować się narkotyki. W godzinach popołudniowych policjanci zapukali do
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju na 59-letnim mężczyźnie
Do zdarzenia doszło kilka dni temu na krakowskim Prokocimiu. Do stojącego na przystanku autobusowym 59-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich zażądał od niego wydania wszystkich cennych przedmiotów
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!