Poszukiwany wpadł w ręce bydgoskiej “drogówki”

Poszukiwany wpadł w ręce bydgoskiej “drogówki”

Bydgoska „drogówka” zatrzymała poszukiwanego torunianina. 27-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Mężczyzna, podczas próby ucieczki, ugryzł jednego z policjantów. Za to usłyszał dwa zarzuty dotyczące wymuszenia przemocą na funkcjonariuszu odstąpienia od czynności prawnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Dodatkowo odpowie też za wykroczenia.

Wczoraj (1.09.2021) patrol z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego zauważył pojazd marki Renault, którego kierowca naruszył zakaz wjeżdżania na skrzyżowanie, gdy nie było miejsca do kontynuowania jazdy. Mundurowi pojechali za nim i zatrzymali auto do kontroli na ulicy Artyleryjskiej w Bydgoszczy.

Tam funkcjonariusze wylegitymowali 27-latka. W trakcie sprawdzania kierowcy okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. To jednak nie wszystko. Z policyjnej bazy danych wynikało, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Toruniu do odbycia kary pozbawienia wolności.

W momencie, kiedy policjanci zakładali mężczyźnie kajdanki, ten nagle stał się agresywny i ugryzł w przedramię jednego z funkcjonariuszy. Policjanci obezwładnili 27-latka. W trakcie przeszukania jego pojazdu znaleźli opalone szklane lufki, młynek do mielenia marihuany oraz nasiona tej rośliny. Od zatrzymanego została pobrana krew do badań. Następnie trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (2.09.2021) poszukiwany 27-latek został doprowadzony do śródmiejskiego komisariatu, gdzie policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo będzie też odpowiadać przed sądem za popełnione wykroczenia. Natomiast jeśli badania laboratoryjne wykażą, że w jego organizmie znajdowały się narkotyki, wówczas usłyszy kolejny zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu pod wpływem zakazanych środków odurzających.

Teraz mieszkaniec Torunia najbliższe miesiące spędzi za kratami zakładu karnego i nie wykluczone, że nowe zarzuty wydłużą mu pobyt w więzieniu.

Źródło: Komenda miejska Policji w Bydgoszczy

Previous Areszt dla agresywnego bydgoszczanina
Next Rowerowe podsumowanie wakacji

Może to Ci się spodoba

Krakowscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zabezpieczyli lawetę oraz 3 samochody ukryte w dziupli samochodowej. Zatrzymano  2 mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty kradzieży tych pojazdów.   1 maja br. około godz. 2 w

Ustalono sprawcę dewastacji 28 samochodów osobowych w Krakowie

29 kwietnia br. około godz. 4:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o odgłosach tłuczonego szkła  na ul. Władysława Szafera w Krakowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ujawnili, że n/n sprawca dokonał wybicia

Handlarz papierosami bez akcyzy zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 31-letniego mężczyznę – pracownika jednej z firm transportowych, który zajmował się sprzedażą wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Piętnastolatek pobity przez rówieśników

W dniu 19 maja br. w późnych godzinach wieczornych,  w zagajniku leśnym przy os. Podwawelskim pobity został przez rówieśników piętnastolatek, u którego w szpitalu lekarze stwierdzili wstrząśnienie mózgu. Małoletni posiadał

Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę

Dzięki czujności i odważnej postawie mieszkańca gminy Biecz udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna ujął mieszkańca gminy Lipinki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie

17 nietrzeźwych, 6 po narkotykach. Działania krakowskiej “drogówki”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w ostatnich trzech dniach zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców. Kolejnych sześciu prowadziło samochód po zażyciu narkotyku. To wynik trzydniowych działań krakowskiej policji, których głównym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź